Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie v ČR

Ahojte, kto by mi vedel poradiť vo veci zp v ČR, pokiaľ sa odhlásim zo zdravotného poistenia na SK 20.08. 2018 a prihlásim do zdrav.poisťovne v Česku, musím zaplatiť českej zdravotnej poisťovni to minimum, ktoré majú stanovené na celý mesiac 1 647 Kč alebo sa to zdravotné poistenie dá vypočítať na dni, teda by som platila len za 11 dní z mesiaca, od kedy som bola prihlásená, pretože zvyšok mesiaca som bola pod slovenskou zp.
Ďakujem za všetky rady
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Aky je dovod zmeny ZP?
snehulkanika Dohoda o pracovní činnosti, ale prekročím hranicu 2500 Kč, tým pádom budem odvádzať odvody zo mzdy... a budu ma musieť prihlásiť do českej zp...
ono tu zmluvu mám od 20.8.-30.09.2018 ale 4.9.2018 ukončím túto dohodu... lebo na Slovensku som stále študentom.. preto prepočítavam či sa mi to oplatí vobec... a dakujem pekne za odpoveď
ivka70 V takom pripade predsa plati ZP zamestnavatel a plati ho z vysky prijmu na dohodu, neplatis ty nic dobrovolne, teda ani nic neprepocitavas.
Do ZP sa musis prihlasit ty, najskor.
Odhlasenie v slovenskej ZP podlozis uzavretou zmluvou v CR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdravotné poistenie v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.