Zavrieť

Porady

EOS KSI?

Chcem poprosiť . Kto má skúsenosti s touto firmou. V decembri 2017 bol OS Žilina vyhlásený konkurz na moju osobu. Všetci exekúcie to akceptovali, ale EOS KSI nie. Chcel som si vybaviť malú pôžičku a táto firma tam vybehla ako veriteľ, pritom banka by bola pôžičku dala. Vie mi niekto poradiť či sa stým dá niečo robiť. Ďakujem
misoft Dávnejšie to tu bolo:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-261474.html
EOS KSI - tváriaca sa ako "seriózna" firma, je len zastrešenie podvodníckej a výpalníckej firmy.
Najskôr si pozisťuj, či naozaj nemáš nejaké pohľadávky voči nej, alebo či niekto pohľadávku "nepredal" tej firme.
Vyzerá to tak (píšeš, že všetci akceptovali - oni nie), že niekto predal to im, alebo EOS pýta už dávno splatenú pohľadávku.
https://tinyurl.com/y7o6arq7
a uvidíš, čo sa o nich píše. Ak voči nim nič nemáš, bráň sa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rudolf83 je offline (nepripojený) rudolf83

    rudolf83
    Oddlžením pri konkurze FO v zásade nezanikajú pohľadávky dlžníka. Tie sa stávajú nevymáhateľné - preto sa exekúcie zastavujú. Ak pohľadávka skutočne existovala, ale nebola "vymáhaná" tak sa oddlžením nič nezmenilo a pohľadávka existuje naďalej, ale je nevymáhateľná. Na exekúciu ju dať nemôžu, ale evidovať v registri spotrebných úverov áno, lebo je to súkromná spoločnosť a nie verejná inštitúcia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miskom A nemôžu ma vymazať z registra? V banke vybehol ich register ako jediný. Žiadny exekútor nie.
    misoft Už v odkaze v komentári (dávnejšie) som písal, že je to"firmaô výpalníkov, ktorá "pracuje" na hrane zákona, dokonca niekedy i za ňou. Neraz u nej boli prípady, že uvalili exekúciu na "dlh" ktorý bol splatený, premlčaný, nevymožiteľný... Im je to jedno... A občan sa potom musí obracať na súdy, aby im to zatrhol.
    Ešte sa divím, že naši zákonodárci a financmajtri im neklepli po prstoch a nezakázali ich.
    ZahradnikAmater Až po voľbách, keď "zainteresovaný" politik už nebude pri válove.
    miskom AK tam tých akože politikov není viac.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.