Zavrieť

Porady

Opustenie pracoviska pocas prestavky

chcel by som sa opytat ci mozem opustit pracovisko pocas svojej 30 min. prestavky? moze mi zamestnavatel stiahnut peniaze bez akehokolvek upozornenia?
Naposledy upravil ivka70 : 31.08.18 at 10:41
4 komentárov     zbaliť
ivka70 opustenim pracoviska mas na mysli co? napr. vo vyrobnych podnikoch nemozes odist z podniku, ale na prestavku mas vyhradene miesto mimo pracoviska
stiahnut peniaze za co? a ake peniaze?
ramian2 opustenie pracoviska som mal na mysli ist sa najest do restauracie ktora je vzdialena 5 min. od firmy. ide o sklad s potravinami. cez tyzden mame bufet v areali kde sa stravujeme ale cez vikend je tento bufet zavrety a stravu nam donasaju balenu a je to hnus. donasam, si z domu obed a chodim sa najest k bufetu ktory je v areali firmy ale ze ten pozemok uz nepatri firme a zato mi stahuju 10eur ze opustam firmu. a vobec ma nato neupozornia nic nepovedia a vo vyplate mam o 50-60eur menej
veronikasad Kratia ti pohyblivu zložku mzdy?
veronikasad Uved konkretnejsie o ake pracovisko ide a kde chces počas prestávky odist
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu je to dosť dobre vysvetlené
    https://www.sme.sk/c/2695640/prestavka-na-jedenie.html
    a to časť
    Prestávka v práci je vo všeobecnom vyjadrení charakterizovaná ako istý časový úsek v rámci pracovnej zmeny, počas ktorého zamestnanec nie je povinný vykonávať prácu a počas ktorého zamestnávateľ nie je oprávnený výkon práce od zamestnanca požadovať. Otázku opustenia pracoviska počas čerpania prestávky na odpočinok a jedenie Zákonník práce výslovne nerieši. Túto otázku však treba subsumovať pod podrobnejšie podmienky poskytnutia prestávky na odpočinok a jedenie, ktoré zamestnávateľ určuje po dohode so zástupcami zamestnancov (podľa počtu zamestnancov buď s príslušným odborovým orgánom, so zamestnaneckou radou, alebo so zamestnaneckým dôverníkom).

    Z vyššie uvedeného možno teda dospieť k záveru, že v prípade, ak zamestnávateľ určil po dohode so zástupcami zamestnancov podmienku čerpania prestávky na odpočinok a jedenie tak, že zamestnanci nie sú oprávnení opustiť pracovisko a zároveň nepožaduje počas tejto prestávky od zamestnancov, aby vykonávali prácu, je takýto postup v súlade so zákonom
    okrem toho ako píše Tweety, toto má mať zamestnávateľ určení aj v Pracovnom poriadku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čo je opustenie pracoviska by malo byť definované v Pracovnom poriadku. Iné, ako zákonné zrážky, je možné vykonávať len na základe Dohody so zamestnancom.

    Opustenie pracoviska pocas prestavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.