Zavrieť

Porady

Príjmy bez živnosti

Ahojte,
prosim Vas viete mi povedat akym sposobom sa zdanuju prijmy, ktore su vyplacane len ako provizie na zaklade zmluvy o sprostredkovanie sluzieb? Firma ktora ich vyplaca ich samozrejme nezdanuje. Problem je v tom ze dany sprostredkovatel nema zalozenu zivnost, je momentalne len dobrovolne nezamestnany. Ako sa potom budu tie prijmy v danovom priznani zdanovat? Podla mna by bolo najlepsie co najskor zalozit zivnost, alebo sa to da aj inak???
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    tinka111
    Ahojte,
    prosim Vas viete mi povedat akym sposobom sa zdanuju prijmy, ktore su vyplacane len ako provizie na zaklade zmluvy o sprostredkovanie sluzieb? Firma ktora ich vyplaca ich samozrejme nezdanuje. Problem je v tom ze dany sprostredkovatel nema zalozenu zivnost, je momentalne len dobrovolne nezamestnany. Ako sa potom budu tie prijmy v danovom priznani zdanovat? Podla mna by bolo najlepsie co najskor zalozit zivnost, alebo sa to da aj inak???
    Dakujem!
    aj takýto sprostredkovateľ by sa mal registrovať na dú a na základe zmluvy o sprostredkovaní mu bude pridelené dič. viem že keď bol boom ddp tak sa na dú chodilo registrovať veľké množstvo ľudí po termíne a dostali pokutu 2 000,- Sk za oneskorené splnenie registračnej povinnosti. veľa ľudí sa proti pokute odvolalo ale nepochodili no potom sa mi zdá že tie pokuty odpúšťali nie som si istá. ale späť k tvojej otázke - dá sa to aj inak on má príjmy podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov - t.j. z činností spostredkovateľov podľa osobitných predpisov (napr. zákon 43/2004 Z. z., 650/2004 Z. z., 340/2005 Z. z. o sprostredkovaní poistenia....)
    čiže zhrnutie - zoberie zmluvu o sprostredkovaní urobí si fotokópiu a pôjde sa zaregistrovať na dú. do konca marca 2006 podá daňové priznanie typ B za rok 2005 s príjmami podľa § 6 a na ktoré si môže uplatniť 40% paušálne výdavky. ako je to s odvodami a evidenciou na úrade práce s tým ti veľmi neporadím.

    Príjmy bez živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.