Zavrieť

Porady

Ako zmeniť obvodného lekára?

Chcem zmeniť obvodného lekára, s ktorého jednaním nie som vôbec spokojná. Môžem to zmeniť aj v priebehu mesiaca, alebo len ku koncu mesiaca. Osobne si myslím, že najskôr by som sa mala ísť opýtať obvodného ku ktorému chcem ísť, či ma vezme a potom napísať písomnú výpoveď ´predchádzajúcemu lekárovi.
Sú moje úvahy správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    najskôr si skús naozaj zistiť, či ťa nový zoberie. Lebo sú obvody, kde nei je šanca. Iba ten spádový, ku ktorému oficiálne máš patriť, ten ťa musí zobrať.

    Germano je offline (nepripojený) Germano

    Germano
    Ja som lekarku zmenil velmi jednoducho. Prisiel som k novej a poziadal ju o prijatie. Podpisal som s nou zmluvu a ziadost o odhlasenie od starej. Vsetko vybavila za mna k prvemu nasledujuceho mesiaca. V akutnych pripadoch ma osetrila aj do prveho

    katedrála je offline (nepripojený) katedrála

    katedrála
    tak toto aj mňa zaujímalo len ako je to s tým odstúpením od dohody s pôvodným lekárom, je na to špeciálne tlačivo,príp.majú ho v ambulancii či stačí jednoducho napísať odstúpenie od dohody,podpis,dátum?
    misoft Napíšeš tak, ako ti zobák narástol - Názov Odstúpenie od zmluvy o poskytovaní lekárskej starostlivosti..... dokonca ani dôvody odstúpenia NEMUSÍŠ uvádzať.
    Napíšeš to dvojmo - jedno lajstro jemu, druhé ti podpíše, že prevzal (tvoja záloha, že to vedel) a je to. A od 1. dňa ďalšieho mesiaca - tradá - nový lekár ťa ošetruje, vyšetruje. On si dokonca vyžiada i kompletnú lekársku dokumentáciu od pôvodného lekára... a on je povinný ju dať.

    Ako zmeniť obvodného lekára?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.