Zavrieť

Porady

Má predkupné právo nesvojprávna osoba?

Dobrý deň,
chceme odkúpiť pozemok a dom, ktorý vlastnia 3 osoby, jedna osoba je ale nesvojprávna. Plánujeme odkúpiť prvé 2 časti a tretiu od nesvojprávnej osoby dodatočne aby sme súdne záležitosti (ohľadne odkúpenia ) riešili my. Má predkupné právo nesvojprávna osoba ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ma. Ak nema sposobilost na pravne ukony, ma svojho opatrovnika, ktory ju zastupuje. Ale nevylucuje to jej prava, ktore ma zo zakona.
    Lyli Ďakujem za odpoveď, kto prosím Vás rozhoduje o tom či si chce alebo nechce uplatiť predkupné právo ? Môže teda opatrovník uviesť že nemá záujem o kúpu alebo musí rozhodnúť súd ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ďakujem za odpoveď, kto prosím Vás rozhoduje o tom či si chce alebo nechce uplatiť predkupné právo ? Môže teda opatrovník uviesť že nemá záujem o kúpu alebo musí rozhodnúť súd ?
    Musí rozhodnúť súd. https://www.najpravo.sk/judikatura/o...atrovnika.html
    vicktor O com moze ten opatrovnik rozhodovat?
    (Nazdaval som sa ze predavajuci napisu nesvojpravnemu a za neho odpovie opatrovnik.)
    misoft Vo veciach majetkových v tomto prípade rozhoduje súd. Opatrovník síce môže povedať, že nechce, ale je to naozaj vôľa toho opatrovaného? Alebo vôľa opatrovníka?

    Má predkupné právo nesvojprávna osoba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.