Zavrieť

Porady

Videokamera

Firma zaoberajúca sa predajom kamerových systémov potrebuje k svojej práci zakúpiť videokameru. Pri kamerových systémoch používa priemyselné kamery. Videokameru potrebuje k nasnímaniu prostredia, kde sa to bude inštalovať, aby to vedeli pripraviť. Daňový poradca im povedal, že DÚ im kameru neuzná ako daňový náklad. Ja s tým nesúhlasím, podľa mňa je to obhajiteľné. Aké máte skúsenosti v tomto smere vy? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    my sme firma, ktorá stvia domy na kľúč a máme taktiež videokameru. Pri kontrole som to obhájila tak, že sa kamerujú jednotlivé postupnosti prác, dokončený dom, a že ak má nejaký zákazník záujem, tak sa mu to ukáže. Veď to predsa slúži na udržanie zisku resp. na získanie nových zákazníkov. A uznali mi to ako daňový náklad, akurát chceli vidieť nejaké videokazety s natočenou stavbou.

    Takže môj názor je, že to budeš mať daňovo uznateľné.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Jednoznačne to nie je daňovo uznateľné - aspoň v Trnave, videokameru uznajú len v prípade že sa k nej vzťahujú výnosy!!! - to znamená, že nám povedali, že ak natočíme kazetu a predávať ju budeme môže ísť do nákladov, inak v žiadnom prípade. kontrola nám ju vyhodila z nákladov, hoci sme ju používali na podobné účely ako ste spomínali hore.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Tiež mám podobnú skúsenosť ako JanaGT. Nebol problém s uznaním - architekti, stavebné firmy, monitorngy. Trochu sa realizujú pri veciach nad 30.000,-, ale tam buď má FO aj kameru súkromnú, ktorú nemá v nákladoch a môže dokázať, že tú firemnú nepoužil na súkromné účely, alebo pokrátim odpisy a bolo to bez problémov.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    janaGT
    Sway, ja som tiež v Trnave a uznali mi to.
    Tak To ma dojalo, fakt už neviem čo na to povedať - no a kde je spravodlivosť?, žeby záležalo na tom kto kontroluje?, aký meter majú pri posudzovaní? - nie že by som závidela, ale je to fakt hrozné. Ako máme preboha robiť?!

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a ešte chcem podotknúť, že sme tak isto kupovali aj digitálny foťák, TV s videom. A uvedený ten istý ako v mojom 1. príspevku.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    janaGT GRATULUJEM !

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    sway a kedy ste mali tú kontrolu ? Lebo v starom zákone 366/1999 to ešte bolo ako výdavok neuznaný §25. Teraz to tam už nie je, preto som chcela vedieť ako je to dnes.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    neviem dokedy platila 366?, kontrolu sme mali za rok 2003.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.