Zavrieť

Porady

absencia zamestnanca - dalsie kroky

Poradte, prosim vas, co robit ked ma clovek absenciu. ja myslim, ze je nutne, aby to veduci pisomne napisal, dovod a potom do 3 dni zahlasit do socialnej a zdravotnej poistovne. Spravne?
veronikasad Ide naozaj o sbsenciu, nie je zamestnanec PN?
Lenka Štrbová naozaj absencia. nie je PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za dobu neospravedlnenej absencie je zamestnávateľ povinný zaslať prerušenie poistenia do sociálnej poisťovne, pričom v poli dôvod prerušenia sa uvedie 3 a zmenu platiteľa poistného do príslušnej zdravotnej poisťovne kódom 2N. Počas tohto obdobia sa zamestnanec stáva samoplatiteľom zdravotného poistenia a je povinný sa prihlásiť počas tohto obdobia ako samoplatiteľ poistného na zdravotné poistenie a obdobie pracovného voľna si musí doplatiť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka Štrbová ano, tomuto rozumiem. zaujimalo ma to skor z personalneho hladiska. napise veduci papier, kde budu dovody preco mu dava absenciu, pripadne porusenie pracovnej disciplinya ked nemame kolektivnu zmluvu, moze sa aj tak dovolenka kratit o 1 den absencie?
    Tweety Oznámenie o A, porušenia PD oznámiť aj zam-covi s prípadným krátením nároku na D podľa ZP a možnosťou okamžitého skončenia PP. To by ste mali mať definované v IP.
    Lenka Štrbová ked nemame v IP nic, tak veduci da oznamenie o A a moze aj porusenie pracovnej discipliny?
    Tweety Áno, samozrejme, že je to porušenie.
      zbaliť

    absencia zamestnanca - dalsie kroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.