Zavrieť

Porady

Maximálny pracovný čas za rok a maximálne nadčasy?

1) Maximálny pracovný čas za rok : a)pre občanov EÚ, b) občanov mimo EÚ s povolením na pobyt v SR c) občanov mimo EÚ, ktorý majú len pracovné povolenie a v SR sa môžu zdržiavať maximálne 90 dní v rámci 6 mesiacov podľa Schengenských pravidiel.

2) Maximálny počet nadčasov na jedného zamestnanca na rok ( do 130 hodiín?)

3) Maximálny pracovný čas na jedného zamestnanca za mesiac (do 170 hodín?)

4) Je práca v sobotu v popoludňajších hodinách nejako časovo limitovaná? Existuje pravidlo, že pri práci v sobotu popoludní prináleží zamestnancovi 48 hodín pracovného odpočinku od ukončenia práce v sobotu popoludní. V prípade, že by sa toto nedodržalo, a zamestnanec by pracoval, prináleží mu 1 deň dovolenky v rámci kalendárneho roka navyše?

5) Práca v nedeľu- v princípe je zakázaná?

( poprosím ku každej odpovedi uviesť aj príslušný právny základ, o ktorý sa opiera):
Ďakujem
7 komentárov     zbaliť
misoft Nikto ti nemusí nič rozpisovať - stačí si vygúgliť zákon - Zákonník práce a tam čítať.
jzvoncek Hej, ale tie veci ohladom prvej otazky neviem nikde v Zak. prace najst...
avalik tak čítaj znova a pomaly, napr. § 5
veronikasad Na aky ucel to potrebujes?
jzvoncek do prace, pisem taku spravu a maximalnom pracovnom case , cital som aj para 5 , ale podla toho mi vychadza, ze so vsetkymi sa ma zaobchadzat rovnako (nielen v otazke pracovneho casu) bez ohladu ci Slovak, obcan EU, alebo mimo EU. Alebo sa mylim?
misoft Pracuje na Slovensku? Pracuje! Aký zákon sa musí dodržiavať? Slovenský! Logika!!!
avalik ak to robis pre zamestnavatela a nie si pravnik, ci nevies "citat" zakony, tak to konzultuj s firemnym pravnikom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákonník práce


    PS: Etiketa porady: V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.

    Maximálny pracovný čas za rok a maximálne nadčasy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.