Zavrieť

Porady

neodovzdaná pn

Dobrý deň mám taký problém v práci . Bola som na pn, ukončenú pnku som riadne odovzdala na mzdovom oddelení. Kedže mi nedošla dávka šla som sa opýtať na socialnu poisťovňu, že kde sa stala chyba. Tam mi bolo oznámené, že do dnešného dňa nebola ukončená, preto som nedostala dávku. 22 dní pnka leží neviem kde. Pýtam sa v práci oni to zvaľujú na centrálu na centrále o nej nevedia aby bola dodaná. Neviem čo mám robiť mám sto chutí ich zažalovať. PNku sme nemali vyplatené štyri kolegyne z práce. Aký potrestať dotyčnú osobu, ktorá to spôsobila?
3 komentárov     zbaliť
misoft IP - zamestnávateľ si nesplnil svoju povinnosť, taktiež upozorniť SP, že zamestnávateľ toto urobil viackrát - aj SP sa na to pozrie. Okrem nemocenskej sa podľa toho odvíja viacej vecí.
Martina 1921 čo mám robiť koho mam zažalovať niekto od stola neodovzdá pn ja nemám zaplatené účty prídu mi penále len pre nezodpovednosť osoby
širi1 kolko dní presne ste boli PN? v prípade straty dokladov treba kontaktovať príslušnú pobočku SP na riešenie prípadu; ked sa to už stalo tak sa sústredte spoločne s učtovníčkou (možno má kopiu PN) na riešenie nie na žalobu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Terazky neviem - otázka je len na potrestanie vinníka? ... tak to nahlás (sťažnosť) jej nadriadenej osobe v práci. A tiež tam uveď, že nielen tebe, ak máš dôkaz.
    Ale mohla si si spraviť kópiu a potvrdiť prevzatie, ak máte takéto probélmy s doručovaním v práci.
    No a k vyplateniu dávky - tak stáva sa, že sa doklady stratia. Ak sa náhodou nenájde vôbec??? - SP má hlásenie o ukončení DPN aj od lekára, ktorý ju vystavil a ukončil (sú 4 kópie) - takže sa tam treba dohodnúť, čo a ako ...
    Ak sa náhodou jedná o koncomesačné potvrdenie o trvaní DPN (tzv Prechodku) - tak to je povinnosťou zamestnanca doručiť do SP
    https://www.socpoist.sk/aktuality-tr...peniaze/65232c

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.