Zavrieť

Porady

Výročná správa za r. 2003 - neodovzdaná

Za rok 2003 sme prvykrát mali povinnosť overiť účtov. záv. auditorom. Tú sme aj overili. Do zbierky listín som poslala súvahu, výkaz ziskov a strát, správu auditora, poznámky, rozhodnutie jediného spoločníka o rozdelení zisku. Ale vôbec som nemyslela na výročnú správu. Neposlala som ju a ani ju nemáme.

Čo sa môže stať ?
Jedna známa ma postrašila, že ak nemáme v zbierke listín uložené všetko čo predpisuje zákon, môže hocikto dať podnet na súd, aby firmu vylúčil z podnikania.

Naozaj by sa to mohlo stať ? Môžem teraz dodatočne poslať výročnú správu ? Je za to pokuta ?

Neviete náhodou ako to je ?
Naposledy upravil Yvvetta : 30.04.05 at 12:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laur12 je offline (nepripojený) laur12

    laur12
    Na zaklade akej zmeny vam vznikla povinnost auditu?

    Nie, nezrusia vas, ale mozu vam dat pokutu, a tak to tam rychlo posli alebo odnes.

    aidalen je offline (nepripojený) aidalen

    impulzívny optimista aidalen
    Co vsetko vlasne musi posielat sro-cka zo zakona do zbierky listin?

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    1. zápis z VZ ktoré schvaľuje prevod , vzdanie sa funkcie konateľa a vymenovanie nového
    2. zmluva o prevode obchodného podielu
    3. listina ktorou sa konateľ vzdáva funkcie
    4. vzorový podpis konateľa
    5. vyhlásenie jedniného spoločníka že nie je jediným vo viac ako troch
    6. rozhodnutie jediného spoločníka o schválení dodatku k spoločenskej zmluve
    7. dodatok s spoločenskej zmluve
    8. úplné znenie spoločenskej zmluvy (podpísané konateľom ) resp. pri zakladaní podpísané spoločníkmi
    9. Vyhlásenie správcu vkladu - tiež pri zakladaní


    zabudol som ešte niečo?

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Tak toto si dam zaramovat nad postel:-)).

    Ako mam zistit, co vsetko tam maju a co im chyba? V nejakom prispevku tu spominali, ze ich pani pri odovzdavani novej spolocenskej zmluvy upozornila na chybajuce doklady, nas nie.

    Vyrocna a auditorska sprava tam nemusi byt?

    Moze byt bod 9 nahradeny vypisom z banky?

    allround je offline (nepripojený) allround

    allround
    2 vevey:
    1. Moze byt bod 9 nahradeny vypisom z banky?

    Neviem, asi nie, len vyhlásenie doplnené výpisom z banky. Ale je to podla mna dalsia zbytočnosť aj ked spraví efekt

    2 yvvetta
    2. Môžem teraz dodatočne poslať výročnú správu ?
    radšej neskoro ako nikdy. Takže pošli aj dodatočne

    Kobra je offline (nepripojený) Kobra

    Kobra
    Yvvetta, skús sa obrátiť aj na vášho auditora. Vo výročnej správe by mal byť aj výrok auditora, ktorý ale zvykne byť iný, ako je výrok o účtovnej závierke. Nám sa osobitnú výročnú správu nikdy nechcelo robiť a riešili sme to pred dvoma rokmi tým, že sme napísali "podnikateľský zámer, plán a stručné zhodnotenie" a pridali skopírované výkazy závierky. Auditor nebol veľmi nadšený (nemali sme v pláne použiť výročnú správu na marketing), ale pridal tam svoj výrok a to sme zviazali a odoslali do zbierky.

    brdolo je offline (nepripojený) brdolo

    brdolo
    potrebujem v zapoctovom t. odovzdat vyrocnu spravu. je jedno od akej spolocnosti a aky datum. podstatne je aby to bolo po slovensky. nepomoze mi neikto? ak by sa to dalo poslat tak na adresu r.krkoska@zoznam.sk

    Výročná správa za r. 2003 - neodovzdaná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.