Zavrieť

Porady

Zrážková daň...

Dobrý deň.
Som na tejto stránke (www.porada.sk) prvý krát na odporúčanie môjho kolegu.
Podnikám v oblasti poskytovania služieb v rámci lesníctva a ťažby dreva. Mám v prenajme les, v ktorom hospodárim.
Chcem vyplatiť nájomné (jednorazovo koncom roku) za les do ČR. Vlastníkom nehnuteľnosti je občan Českej republiky. Mám mu zraziť daň na zabezpečenie dane? Ak áno, tak v akej výške a na ktorý daňový úrad.
Vie mi niekto poradiť prosím?
Prajem pekný deň všetkým a málo starostí!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ambino
    Dobrý deň.
    Som na tejto stránke (www.porada.sk) prvý krát na odporúčanie môjho kolegu.
    Podnikám v oblasti poskytovania služieb v rámci lesníctva a ťažby dreva. Mám v prenajme les, v ktorom hospodárim.
    Chcem vyplatiť nájomné (jednorazovo koncom roku) za les do ČR. Vlastníkom nehnuteľnosti je občan Českej republiky. Mám mu zraziť daň na zabezpečenie dane? Ak áno, tak v akej výške a na ktorý daňový úrad.
    Vie mi niekto poradiť prosím?
    Prajem pekný deň všetkým a málo starostí!!!
    Ano, podla mojho nazoru treba urobit zabezpecenie dane podla §44,1 ZDP s odvolanim sa na zdroj prijmov danovnika s obmedzenou danovou povinnostou z prenajmu nehnutelnosti (§16,1,e,4). Dan zabezpecis vo vyske v zmysle zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia medzi SR a CR a odvedies do 15. dna nasledujuceho mesiaca po mesiaci, kedy si poukazal vyplatu najomneho do CR. Tlacivo si vypytas na miestnom danovom urade, prislusnemu k miestu tvojho podnikania (alebo ztiahnes z netu).... a odovzdas ho na DU v rovnakom termine ako odvedies zabezpecenu dan.

    Zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia s CR :
    http://www.akontslovakia.sk/dp_zmluv...late=cesko.htm
    Naposledy upravil martinez : 18.08.06 at 11:24

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    Zmluva s CR :
    Článok 6
    Príjmy z nehnuteľného majetku </SPAN>



    1. Príjmy, ktoré poberá rezident jedného zmluvného štátu z nehnuteľného majetku (vrátane príjmov z poľnohospodárstva alebo lesníctva) umiestneného v druhom zmluvnom štáte, môžu byť zdanené v tomto druhom štáte.

    2. Výraz nehnuteľný majetok má taký význam, aký má podľa právnych predpisov zmluvného štátu, v ktorom je tento majetok umiestnený. V každom prípade tento výraz zahŕňa príslušenstvo nehnuteľného majetku, živý a mŕtvy inventár používaný v poľnohospodárstve a lesníctve, práva vzťahujúce sa na pozemky podľa ustanovení občianskeho práva, právo užívania nehnuteľného majetku a práva na premenlivé alebo pevné platby za ťažbu alebo za povolenie na ťažbu nerastných ložísk, prameňov a iných prírodných zdrojov; lode, člny a lietadlá sa nepovažujú za nehnuteľný majetok.

    3. Ustanovenia odseku 1 sa uplatnia na príjmy poberané z priameho užívania, nájmu alebo z každého iného spôsobu užívania nehnuteľného majetku.

    4. Ustanovenia odsekov 1 a 3 sa uplatnia aj na príjmy z nehnuteľného majetku podniku.



    Kedze tam nie je uvedena maximalna sadzba zabezpecenia, treba podla mojho nazoru pouzit sadzbu 19% na zabezpecenie dane...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.