Zavrieť

Porady

Prihlásenie na trvalý pobyt

Prajem Dobrý deň
Bývam v byte, mám ho v osobnom vlastníctve , ale mám dospelého syna ktorý býva so svojou priateľkou na podnájme. Ak ho prihlásim k sebe na trvalý pobyt, bude moja povinnosť zaplatiť zaňho len poplatok za smeti, alebo budem musieť platiť aj za energie ?


buchač ano platim to je ale oztázka

No takto Syn so mnou nebude bývať len potrebuje trvalý pobyt a už som mu to vybavila takže už je to v pohode vybavemé. No čo sa chcem ešte spýtať že ak syn už Má zmenu trvaleho pobytu bude mať nový OP a na vodičskom preukaze ma inu adresu vadí to alebo treba adresu zmeniť aj na vodičskom preukaze ? za odpoved dakujem
Naposledy upravil Petra2828 : 31.10.18 at 16:50 Dôvod: doplnila som určité fakty a ešte jednu otázku
3 komentárov     zbaliť
buchač Platíš poplatok za energie za seba, keď sa interesuješ ohľadom platieb za syna ???
Dáša_ pýtaš sa na skutočnú spotrebu energie alebo na platby, ktoré účtuje spoločenstvo podľa počtu osôb bývajúcich v byte - napríklad schodiskové svetlo, výťah.... Lebo spotrebovanú elektrinu v byte budeš platiť podľa toho, čo je skutočnosť.
buchač buchač ano platim to je ale oztázka ...
===============
To nebola otázka v pravom slova zmysle.

Takže rozviniem.

Poplatky platíš za smetie, za psa, za iné oné...a to aj v prípade, ak v byte nik nie je pekných pár mesiacov, rokov.
Poplatok je platba za určitý výkon...k tomu som smeroval ...capisci ?

Takže teda nemôžeme vravieť, že platíš poplatok za energie...tu sa predsa platí za spotrebovanú elektrinu.
To by sa malo podľa tvojho uvažovania platiť aj poplatok za vodné a stočné ?

Alebo snáď si si myslela, že ak syn sa prihlási, tak sa vyrúbi nejaký poplatok-daň za energie ?

Poplatok sa zvýši v tom inom a to je za iné služby...do fondu opráv a do nákladov na spoločné priestory a na upratovanie.

P.S.
Osoba, ktorá vlastní byt, by mala vedieť čo je čo.
Smiech už prešiel po prečítaní ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Poplatok za smeti áno, energie podľa samotnej spotreby.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Syn noze mat u teba trvaly pobyt a nemusi byt prihlaseny u spravcu bytov ako byvajuci, tam by si ho prihlasil, len ak by skutocne s tebou byval.
    Takze nie je dovod na navysenie platieb len kvoli tomu, ze tam bude mat TP.
    S danou za odvoz komunalneho odpadu je to rozne, su mesta, kde sa aj v byroch plati podla TP a su mesta, kde v bytoch plati za smeti spolocne podla byvajucich bytovy dom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft K poplatkom za odpad. On môže mať TP u rodičov, má ale tiež asi PP (v podnájme). Ak v tom podnájme platí za odpad, nech matka odnesie potvrdenie o platení za TKO syna a buď na neho znížia sadzbu, alebo bude platiť len v podnájme a u rodiča nie.
    ivka70 To tiez zavisi od mesta, u nas s prechodnym pobytom len znizovali poplatky na polovicu. Bez PP ulavu neuznali vobec. Zalezi ako je VZN mesta.
    V podnajme vobec nemusi mat PP.
    misoft Presne tak . ZÁVISÍ od mesta
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    V prvom rade nie je jasne ci tam budu len prihlaseni alebo budu aj byvat. Spravcovi sa raz rocne vyplna informacia o "osobo-mesiacoch", tak platit by si mala podla toho.
    Teraz ma kde trvaly pobyt? Asi nie na tom podnajme.

    Prihlásenie na trvalý pobyt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.