Zavrieť

Porady

Predaj tovaru do zahraničia

Chcem sa opýtať... my nakupujeme tovar zo zahraničia a štandardne ho predávame na Slovensku... teraz sa nám naskytla možnosť dodať okná do Rakúska. My sme platcami dph, takže ak bude odberateľ platcom dph vo svojej krajine, tak faktúra bude bez dph so samozdanením? Ak nebude platcom, tak fakturujeme s dph? Je to tak?
Naposledy upravil nikula : 02.11.18 at 12:35
ivka70 ak bude dodávateľ .... mas na mysli odberatela?
nikula jasné, myslela som odberateľa... opravujem v texte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    účtovníčka, ktorá miluje svoju prácu a chce o nej vedieť o problematike čo najviac ...viac Vierka.lienka
    ano, presne tak. ak predáte platiteľovi bude to bez DPH (na faktúre treba uviesť "prenesenie daňovej povinnosti), ak neplatiteľovi bude to so slovenskou DPH.

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Záleží, či sa budú okná dodávať iba ako tovar, alebo bude aj namontované... Ak ako tovar - FA bude bez DPH, ale s textom Dodanie je oslobodené od dane. Alebo ak sa aj namontujú, ide o dodanie tovaru s montážou. Je potrebné zistiť, kto bude v rakúsku platiť dań (predpokladám, že kupujúci), tak potom s FA bez dane s textom Prenesenie daňovej povinnosti.
    Ak odberateľ nebude platiteľom DPh, tak pri tovare so slovenskou DPH, pri tovare s montážou - tam je miesto dodania tam, kde sa okná montujú a to je Rakúsko. Treba zistiť, kto v tomto prípade je v Rakúsku povinný DPH platiť.

    Predaj tovaru do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.