Zavrieť

Porady

Zadlzeny dom

Dobry den, chcem sa poradit ohladom maminho domu.
Chceli by sme ho predat, no mama este ked zila s otcom, tak si spravilii dlzobu ohladne plynarenskej spolocnosti. Medzitým sa rozviedli a mama to splaca, ale este stale tam je nejaka suma. Ale skor ma zaujima, ci to bude nejak vadit pri predaji domu alebo je s tym problem? Dakujem za odpoved
Naposledy upravil Mária27 : 06.11.18 at 19:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač To vážne ???
    To vážne bude problém pri prepise ?
    To vážne predsa nemôžeš myslieť....či ?
    ivka70 docitaj dokonca, pri prepise poberatela plynu
    buchač Veď som čítal....

    Ale aby som sa nerozpisoval, tak tu je presne to isté, čo si myslím aj ja.
    http://www.porada.sk/t255247-kupa-ne...ajiteloch.html

    Čiže dom sa predá.
    Nový majiteľ začne od nuly...
    Starý majiteľ bude splácať dlh.
    ivka70 Ja zasa zo skusenosti viem, ze za dlh povazovali este aj poslednu uz v ich systeme vystavenu zalohovu fakturu, a bez jej zaplatenia neodhlasili povodneho odberatela - napriek tomu, ze potom vo vyucotvani vratili ovela vyssiu sumu ako bola ta posledna, zalohova faktura.
    Ani v prilozenom linku sa nepise, o ake paragrafy sa opriet, aby povodny dodavatel ukoncil zmluvu napriek dlhu ...... len argumentami u dodavatela to neslo .... a to je 2 roky stara skusenost ......
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Treba splatit.
    Kto chce predat mamin dom? Kam sa mama podeje?
    (A je otazne kto je debilko.)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Je zapísaná hodnota neuhradeného plynu na LV ako ťarcha? Predaj nehnuteľnosti nie je viazaný na uhradenie energií a vody. Nový majiteľ nezodpovedá za dlhy predchádzajúceho. Ak dodávatelia uplatnili exekúciu za neuhradenie, je zrejmé že exekútor si postráži aby si z predajnej sumy odhryzol svoj podiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.