Zavrieť

Porady

Platba kartou

Podnikateľ si zaobstaral terminál. Zákazníci platia kartou. V dennej uzávierke je uvedené, že kredit. Na účet potom prídu peniaze ale už si nie tá istá suma. Dennú tržbu zaúčtuje ako príjem tovaru. a Príjem a účet ako Príjmy nepodliehajúce dani z príjmov??? účtuje v JU. a jej aj platcom DPH
misoft Len poznámočka: pri platbe kartou si banka, od ktorej je terminál, berie za každú tržbu svoj poplatok. Niekedy je to 0,2%, niekedy 0,5% až do 1,25% - podľa banky....
http://www.impo.sk/platobny-terminal/
bea26 to áno, ale potom rozmýšľam správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft Ak myslíš na odkaz - nepochopil si.... neuvádzal som ako firmu, ale ako to funguje....
    Dodkoo Aha OK

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    "Dennú tržbu zaúčtuje ako príjem tovaru."
    " a Príjem a účet ako Príjmy nepodliehajúce dani z príjmov"

    bea26, keď sa nad tým zamyslíš, nepríde ti to divné ?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bea26 veď preto sa pýtam, lebo je to preňho novinka. a nevie ako je to správne. Ale asi 2 x to príjmu určite neide
    avalik bea26, citaj co pises ... tebe to dava zmysel? trzbu chces uctovat ako prijem TOVARU?
    Liptáčik Keď tovar predávaš, je to úbytok zo skladu (predajni). Nemôžeš to účtovať ako príjem tovaru
    bea26 myslela som príjem peňazí za predaný tovar do pokladne. čiže je to tržba - toto je príjem zdaniteľný
    Ale ak sa pozriete na peňažný denník v JU tak sa tam píše Príjem daňový a pod tým Tovar Služby a ostatné. Myslela som to takto a nie ako na sklad príjem. Ale ďakujem za radu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.