Zavrieť

Porady

Zálohové platby za byt, položka plyn

Dobrý deň. V paneláku máme nainštalované vlastné plynové kotle. Náš správca bytového domu nás informoval, že SPP od 1.12 zvyšuje ceny za plyn a hoci prebehli len okrajové info za zvýšenie ceny max o 10%, že realita je iná, lebo dochádza k zvýšeniu cien nielen za plyn ale aj za jeho dopravu a distribúciu. Dojednal síce nejaké zľavy oproti cenníkovým cenám, ale tie nezapočítavajú vyššie uvedenú dopravu a distribúciu. Následne sme boli požiadaní o navýšenie zálohových platieb.
Stretli ste sa už s niečím takýmto?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mierne nie je jasné, o aké VLASTNÉ (či spoločné alebo každý byt osobitne) kotle sa jedná...ale ono je to aj tak jedno.

    NIEKTO ten plyn a iné náklady proste zaplatiť musí.
    Zálohové platby sa platia a následne príde k vyúčtovaniu.

    Každý sa s tým stretol, nakoľko ceny za energie sa len a len zvyšujú...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dasla Tak ja som sa s tým nestretla, predstavte si. Že sa energie zvyšujú, je jasné. Nárast zálohovej platby za plyn o 30% mi však príde celkom dosť.
    ivka70 a to kde pises o naraste o 30%?
    Dalsia vec, bytovy dom nie je domacnost, takze narast moze byt v percentach aj vyssi, ceny plynu na burze sa za posledny rok zdvihli priemerne o 20%, aktualne je cena az o 40% vyssia ako pred rokom.
    dasla tých 30% - boli sme všetci nájomníci bytov požiadaní, aby sme si navýšili zálohové platby, položka vykurovanie a ohrev teplej vody pokiaľ nechceme na konci roka doplácať. Skrátka, celkové náklady sa zvýšili o cca 27 %, tak si máme navýšiť danú položku o 30%.
    buchač Stretla - nestretla...ešte je toho veľa, s čím si sa nestretla (nebrať osobne).

    Ono je toho totiž viac, čo mohlo ovplyvniť nárast o toľko percent.
    Nejak sa mi ale nezdá, že by jednorázovo o toľko %% stúpla cena za plyn......to by som musel pobadať aj ja na faktúre-vyúčtovaní...a to mám dva odberné miesta.

    Myslím si skôr (taká logická úvaha), že správca vám nedvíhal zálohové platby z toho dôvodu, lebo ich výška postačovala na priebežné zdvíhanie plynu, ktoré bolo pravidelné, no v malej výške.
    Teraz už možno nebudú stačiť, tak sa správca rozhodol ich zvýšiť.
    Ono je to v podstate aj dobre....či ?
    Lebo zálohové platby sa zvýšia o pár €...no ak by nie, tak by sa to pri vyúčtovaní za celý rok prejavilo na sume vo výške pár stoviek €.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Stretol som sa, hoci ako odberatel plynu do RD. Decembrova zaloha narastla o 10%. Suma obsahuje "tovar" aj distribuciu.
    V bytovke nam zalohy nezvysili, ale vo vyuctovani nas to neminie.

    Zálohové platby za byt, položka plyn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.