Zavrieť

Porady

POS terminál - Je možné evidovať platby kartou ako hotovosť????

Je možné vydávať pokladničné bloky z ERP resp. VRP kde je vyznačený spôsob platby "Hotovosť" a pritom vyberať úhradu cez POS terminál platobnými kartami? Evidenciu platieb kartou si budem viesť v osobitnom zošite len ma zaujíma či je to legálne, čiže v súlade s daňovou legislatívou. Ďakujem za odpoveď *****
Naposledy upravil thomasko1 : 05.12.18 at 19:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nie, tržba nemôže ísť cez pokladňu. Nepíšeš, či ide o PÚ, alebo JÚ. Zápis je viacriadkový. Prvý riadok je samozrejme príjem tržby za všetky vydané bločky ERP, podľa dennej /smenovej/ uzávierky ERP. Druhý riadok je storno tej časti, ktorá podľa výkazu tržieb šla cez terminál a predpis pohľadávky /v JÚ prechodnej položky/. Tretí riadok je príjem poohľadávky na BÚ, štvrtý zrazenie poplatkov za tržby cez terminál.
    thomasko1 ďakujem za odpoveď, nejde o JU ani PU ... vediem si iba evidenciu (paušálne výdavky). Som sprostredkovateľ-mandatár, pokladňa patrí mandantovi a ten si praje tržbu evidovať a odvádzať v hotovosti. Tržba nie je môj príjem. Príjem je odmena- percento z tržieb. Mandantovi je jedno ako sa ja k tým peniazom dostanem. Išlo mi len o to či ja ako sprostrekovateľ ktorý od zákaznikov vyberá platbu im to môžem umožniť zaplatiť kartou - tržbu-reálnu hotovosť ja odvediem ako hotovosť nekrátenú vkladom v banke na BU mandanta, výdavky s POS terminálom platím ja
    Dav 10.12.18 06:06 odstránil(a) z Porady

    POS terminál - Je možné evidovať platby kartou ako hotovosť????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.