Zavrieť

Porady

osobne prekazky v praci

Chcela by som sa spytat, taku vec, som tehotna a budem teraz chodit na preventivne prehliadky, zamestnavatel mi ale robi problemy. Tvrdi, že k lekarovi mam chodit po pracovnej dobe, co nie je mozne, pretoze poradne pre tehotne ma len jeden den v tyzdni a aj to nie poobede, ja robim vzdy do pol piatej. Nuti ma brat dovolenku, alebo neplatene volno, je to mozne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    anka
    Chcela by som sa spytat, taku vec, som tehotna a budem teraz chodit na preventivne prehliadky, zamestnavatel mi ale robi problemy. Tvrdi, že k lekarovi mam chodit po pracovnej dobe, co nie je mozne, pretoze poradne pre tehotne ma len jeden den v tyzdni a aj to nie poobede, ja robim vzdy do pol piatej. Nuti ma brat dovolenku, alebo neplatene volno, je to mozne?
    par 141odst 2 písm.a-3
    pracovné voľno snáhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času.

    Z tohoto mi vyplýva, že okrem 7 dní na lekára je zamestnávateľ povinný poskytnúť toto volno, ktoré sa do uvedenýc 7-mich dní nezapočitava.
    Naposledy upravil sonka1 : 21.08.06 at 09:24 Dôvod: oprava

    osobne prekazky v praci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.