Zavrieť

Porady

Refakturácia

Dobry den,

nemam uplne jasno, vie mi niekto poradit ...

nasa firma si dala urobit odhad cien dopr. prostriedkov od neplatcu DPH. Faktura bola vystavena na 10000.- My sme platcami DPH a musime tuto fakturu refakturovat tretej osobe - neplatcovi DPH.
Mam fakturu vystavit s DPH, alebo bez.
(pozn. kedze pojem refakturacia som v zakone o DPH nenasla, javi sa mi to z mojho pohladu ako dodanie sluzby podla §2ods.2 a teda fakturovala by som s DPH....ak sa mylim - opravte ma prosim.). Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    LenkaSlnka
    Dobry den,


    nemam uplne jasno, vie mi niekto poradit ...

    nasa firma si dala urobit odhad cien dopr. prostriedkov od neplatcu DPH. Faktura bola vystavena na 10000.- My sme platcami DPH a musime tuto fakturu refakturovat tretej osobe - neplatcovi DPH.
    Mam fakturu vystavit s DPH, alebo bez.
    (pozn. kedze pojem refakturacia som v zakone o DPH nenasla, javi sa mi to z mojho pohladu ako dodanie sluzby podla §2ods.2 a teda fakturovala by som s DPH....ak sa mylim - opravte ma prosim.). Vdaka!
    Podľa mňa uvažujete správne, ste platcami DPH, dodávate službu, takže musíte odviesť DPH. Tu sa prejavuje nevýhoda spolupráce s dodávateľmi, ktorí nie sú platcami DPH, nemôžte si odpočítať daň ale odviesť ju musíte...

    Majus je offline (nepripojený) Majus

    holka Majus
    Súhlasím s OLDI, v zákone sa refakturácia nespomína, je to ako samostatné dodanie, t.j. akoby sme to my nedostali od inej firmy, ale je to náš produkt.Takže ak si platca, fakturuješ s DPH.

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    Vdaka za odpoved....v starom zakone to bolo presne zadefinovane a kedze som to v novom nenasla a nenasla som to ani vo viacerych komentaroch k 222/04, potesi skusenost volakoho ineho z praxe. Dik!

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Refakturácia ako pojem v novom zákone o DPH nie je, ale dá sa na ňu vztiahnuť § 19 (6) a § 9 (4).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.