Zavrieť

Porady

poistenie, prehliadka

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu.

moj zamestnávateľ mi platí životné poistenie, ktoré si dáva do nákladov. platí mi to už od zimy. mimulý týžden prišla za mnou účtovníčka a povedala mi, že z tej sumy musím odviesť 19% dan a 4 % do zdravotnej poistovne.

ešte som to nikde nepočula a ani sa s tým nestretla....tak prosím o radu.

a taktiež, idem na preventívnu prehliadku, ktorú mi tiež zaplatí zamestnávateľ. stojí 10.000,- Sk a podľa účtovníčky musím tiež z toho zaplatiť 19 % dan a 4 % do zdravotnej poistovne.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    saili
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o radu.
    moj zamestnávateľ mi platí životné poistenie, ktoré si dáva do nákladov. platí mi to už od zimy. mimulý týžden prišla za mnou účtovníčka a povedala mi, že z tej sumy musím odviesť 19% dan a 4 % do zdravotnej poistovne.
    ešte som to nikde nepočula a ani sa s tým nestretla....tak prosím o radu.
    a taktiež, idem na preventívnu prehliadku, ktorú mi tiež zaplatí zamestnávateľ. stojí 10.000,- Sk a podľa účtovníčky musím tiež z toho zaplatiť 19 % dan a 4 % do zdravotnej poistovne.
    Ďakujem
    Z príspevku zamestnávateľa na životné poistenie alebo doplnkové dôchodkové sporenie sa musí mesačne odviesť daň a aj poistné za zdravotné poistenie (za zamestnanca 4 % a zamestnávateľ platí 10 %). Je to tvoj príjem.
    Preventívna prehliadka nad rámec zákona, ktorú ti zaplatí zamestnávateľ, je tiež tvojím príjmom.
    Naposledy upravil Zita4 : 21.08.06 at 12:29 Dôvod: preklep

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    Čo sa týka dane - neposudzuje sa životné poistenie už rovnako ako doplnkové dôchodkové sporenie a do výšky 12000,-- ročne je to odpočitateľná položka z dane?
    Čo sa týka poistenia, ak sa to považuje za príjem zamestnanca musia sa z toho odvádzať všetky druhy poistenia nie len zdravotné.
    Jales

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jales
    Čo sa týka dane - neposudzuje sa životné poistenie už rovnako ako doplnkové dôchodkové sporenie a do výšky 12000,-- ročne je to odpočitateľná položka z dane?
    Čo sa týka poistenia, ak sa to považuje za príjem zamestnanca musia sa z toho odvádzať všetky druhy poistenia nie len zdravotné.
    Jales
    Posudzuje, ale až pri ročnom zúčtovaní dane je to odpočitateľná položka od základu dane.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jales
    Čo sa týka dane - neposudzuje sa životné poistenie už rovnako ako doplnkové dôchodkové sporenie a do výšky 12000,-- ročne je to odpočitateľná položka z dane?
    Čo sa týka poistenia, ak sa to považuje za príjem zamestnanca musia sa z toho odvádzať všetky druhy poistenia nie len zdravotné.
    Jales
    V zákone o sociálnom poistení je z vymeriavacieho základu vyňatý tento príspevok do 3 % z hrubej mzdy zamestnanca. (§138 ods.2 Zákona o sociálnom poistení) - oprava od Janky pod týmto príspevkom
    Naposledy upravil Zita4 : 22.08.06 at 05:24 Dôvod: oprava

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Zita4
    V zákone o sociálnom poistení je z vymeriavacieho základu vyňatý tento príspevok do 3 % z hrubej mzdy zamestnanca. (§138 ods.2 Zákona o sociálnom poistení)
    Od 1.8.2006 toto už neplatí. Je zmena v §138 ods.2 - z VZ sú vyňaté všetky príspevky na doplnkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie bez obmedzenia.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    jankasm
    Od 1.8.2006 toto už neplatí. Je zmena v §138 ods.2 - z VZ sú vyňaté všetky príspevky na doplnkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie bez obmedzenia.
    Áno, máš pravdu. Toto platilo len do 31.7.2006.

    poistenie, prehliadka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.