Zavrieť

Porady

Vyhral som poukážku v hodnote 1500 €, kedy mam z nej zaplatiť dane a odvody a z akej sumy?

Zdravím,

mal by som otázku - povedzme že v decembri 2018 som vyhral a prevzal si poukážku na nákup v obchode X. Poukážku použijem až v januári 2019, pričom si spravím nákup len za 500 € (z poukážky sa nevydáva, takže ostatok prepadne).

Mám si túto výhru zahrnúť do DP 2018 (vtedy som ju vyhral) alebo do DP 2019 (vtedy bude použitá)? Uvádza sa plná suma alebo len tá, ktorú som reálne získal týmto poukazom? Teda 500 €?

Viem, že zo zákona je právo nedaniť prvých 350 € z výhry, ale to prosím teraz ignorujme, nijako to nemení otázku.
Mária27 Nemôžeš ju predať za 1000?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dan platis z vyhry, bez ohladu na to, kolko z nej realne minies.
    DP podavas za rok, v ktorom si vyhru prevzal, co a kedy s nou urobis dalej uz DU nezaujima.

    Vyhral som poukážku v hodnote 1500 €, kedy mam z nej zaplatiť dane a odvody a z akej sumy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.