Zavrieť

Porady

Ako vyuctovat skutocnu spotrebu najomnikov z odpisu stavu meracov a vyuctovacich faktur pri zmene najomnikov v priebehu roka

Dobry den, potrebujem poradit ohladne vyuctovania skutocnej spotreby najomnikom. Mame dohodnute mesacne zalohove platby na energie. Pred a po ukonceni najmu mame odpisane stavy meracov. Problem je, ze vyuctovacie faktury chodia za ine obdobia a su viacpolozkove, koeficienty a ine. Ako mam preratat tie faktury podla skutocnej spotreby za obdobie najmu. Mate niekto s tymto skusenost. Potrebujem preratat bytove druzstvo, ZSE a SPP. Vopred velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    To je robota pre vesticu so sklenenou gulou.
    Skusil som to pri prvom prenajme, ale termin odpoctu, dorucenia vyuctovania a zmeny najomnikov nie su zosuladene ani pre vodu a kurernie, ani pre odber plynu a elektriny.
    Mavol som rukou a usetril kopu casu a nervov.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Naklady za urcite mnozstvo deleno jednotka nakladov...a mas naklady za jednotku. Dajme tomu.....budem udavat uplne vymyslene cisla. Odobrate za obdobie od-do- 25m3 vody - celkova uhrada (naklady) deleno 25m3 a mam cenu za 1m3..... takto si vypocitas kazdu polozku a nasobis skutocne spotrebovanym odberom za sledovane obdobie. Idealne je to mat uvedene priamo v zmluve o najme.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lubko6394 Byťák Ti medziročne vo vyúčtovaní zmení koeficient na teplú a studenú vodu. Pozri vyúčtovania. Mne to lieta.
    dmc koeficinet sa zase nemeni tak aby to robilo velke rozdiely. (Ostatne vykryjem zo zisku z najmu)
    lubko6394 No, pozri sa na cenu teplej vody za kubík - to je najväčšia pálka. Do toho vstúpi koeficient a rast ceny tepla odsúhlasené na ďalší rok po vyúčtovaní. Že to vykryješ z nájmu je síce pekné, ale oberieš sám seba. Ja som pri skončení nájmu vypočítal plyn a elektriku - tam sú priamo fakturačné meradlá a zbytok -SV,TV a kúrenie som vracal až po vyúčtovaní od byťáku.
    keliny Dakujem velmi pekne, postupovala som podla Vasich rad, ZSE a SPP. Bytove druzstvo a preratanie kurenia pockam na vyuctovaciu fakturu bytove druzstvo.
      zbaliť

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Raz som sa o to pokúsil. Po týždni trápenia som to vzdal, najmä čo sa týka tepla a teplej vody. Zálohy mám nastavené tak že je vždy preplatok, takže v prípade potreby môžem vrátiť peniaze bývalému nájomníkovi po doručení vyúčtovania, resp. rozdeliť preplatok medzi bývalého a súčasného nájomníka už podľa reálnych čísiel.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nevidím v tom problém. chce to trocha času a úsilia sa tomu povenovať. vždy sa dá vypočítať jednotková cena a paušál na mesiac. samozrejme na základe prijatého vyúčtovania od dodávateľa. takže ak niekto skončí nájom napr v januári, musí počkať na vyúčtovanie za január viac ako rok.

    problém som mal jedine s kúrením, lebo staré merače nemali čísla, takže nebolo čo odpísať pri začiatku a ukončení nájmu.

    Ako vyuctovat skutocnu spotrebu najomnikov z odpisu stavu meracov a vyuctovacich faktur pri zmene najomnikov v priebehu roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.