Zavrieť

Porady

Nútená práca

Dobrý deň prajem. Pracujem v jednej firme ako kontrolórka kvality. Momentálne pre nás nemajú prácu a dali nás robiť do výroby montáž.že kto odmietne dostane absenciu. Ako sa môžem proti tomu brániť keď mám v pracovnej zmluve napísane kontrolórka kvality ? Za rady vopred ďakujem
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Na ako dlho vas preradili?
Monika1234567 Povedali ze to je praca do maja. Ale nic sme nedostali pisomne
veronikasad To je dlhá doba, myslela som že len na pár dní. S preradením nemusíš súhlasiť, v opačnom prípade ti dá zamestnavatel výpoveď s nárokom na odstupné. Bez písomného súhlasu ťa preradiť nemôže.
Monika1234567 Ja s tou pracou urcite nesuhlasim. Len som chcela vediet ci ma zamestnavatel pravo robit taketo zmeny k horsiemu.urcite to budem riesit. Dakujem za info
veronikasad Aké pracovné zaradenie máš uvedené v pracovnej zmluve ?
Monika1234567 Kontrola kvality. Pracujem v externej firme. Mame podchytene firmy pre ktore vykonavame kontrolu vyrobkov.momentalne je utlm . Tak nam povedali ze budeme do maja vo vyrobe kym nieco nezozenu. Riesi to nas lider s firmou v ktorej sme doteraz kontrolovali.ze oni teraz potrebuju do vyroby a casom bude opat kontrola
veronikasad Trvaj písomne na pridelovaní práce v zmysle platnej pracovnej zmluvy.
ivka70 a mas pracovnu zmluvu? lebo casto tieto externe firmy ponukaju kontrolu kvality na zivnost, nie na zmluvu ....
Monika1234567 Ano mam pracovnu zmluvu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to prekážka v práci na strane zam-ľa podľa §142
    4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.
    buchač Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody
    ===============
    Ergo chceš povedať, že zástupcovia sú jedným slovom odbory.

    ...a keď v danej firme nie sú odbory alebo nie sú zamestnanci niekde inde zastrešení ?
    a že nie sú ? Tak o tom som presvedčený na 100% !

    Co včul ?
    Hupky šupky do montérok a makať...iné neostáva.
    Nandrolon Tweety
    To myslis vazne? Alebo si robis srandu? Ked zamestnavatel povie, ze budes robit toto, tak mas iba 2 moznosti.
    1. poslat ho do riti a dat vypoved /alebo ju cakat/
    2. urobit to, co chce /samozrejme v urcitych medziach/ a pracovat dalej.
    Tvoj postoj je sice ZAKONNY, ale ako bude dalej pracovat, ked sa vrati na povodne miesto? Bude rovnako ohodnotena, co sa tyka "nenarokovatelnych zloziek mzdy"?
    Podla mna po tomto "vzopreti" skonci ako cierna ovca bez odmien...

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    prečítaj si poriadne pracovnú zmluvu....uvidíš, čo všetko tam máš napísané...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyrobíš....a potom skontroluješ sama po sebe.
    Alebo kontrolórky si budete navzájom kontrolovať svoje schopnosti.

    Ani nevravím, že takýto postup by mal byť normálny.
    Najprv do výroby a až potom na OTK.

    ....ale aby som nebol len za kritika...nuž si preštuduj Zákonník práce

    § 55.

    (4) Zamestnávateľ môže preradiť zamestnanca aj bez jeho súhlasu na čas nevyhnutnej potreby na inú prácu, ako bola dohodnutá, ak je to potrebné na odvrátenie mimoriadnej udalosti alebo na zmiernenie jej bezprostredných následkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.