Zavrieť

Porady

Zlý TV signál

Ahojte
Potrebovala by som poradit. Mama na dedine má zlý tv signál, obraz je štvorčekový. Počula som, že sa dá kúpiť nejaký zosilovač alebo čo. Neviete mi niekto poradiť prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Predpokladám že máte u mamky tv signál z DVB-T. DVB-T anténu je najlepšie mať vonku, nie v exteriéri a treba ju aj dobre nasmerovať na vysielač. Ale pozri si mapu pokrytia SR a hneď budeš vedieť ako ste na tom u vás.
    http://www.cezantenu.sk/mapa-pokrytia/
    Vysielanie programov cez DVB -T je rozdelené do štyroch multiplexov. Mutliplex 1, 2, 3 a 4.
    Na každom multiplexe sú iné tv stanice. Ja mám tiež zlý príjem, kockuje mi obraz.
    No je to vidno aj na mape, naša dedina je bez pokrytia Multiplex 1,3 a 4. Je zaujímavé že platím si konces. poplatky a verejnoprávne STV nechytám.
    No ale na Slovensku je všetko možné. A aj keby som si chcel platiť plustelku tak si nepomôžem. Dobré pokrytie mám iba cez multiplex 2 - joj, joj+, TA3 a Wau.
    Multiplex 3 - verejnoprávny STV1,STV2,STV1 HD a STV2HD a Multiplex 4-platená plustelka nechytám nemám pokrytie.
    Riešenie je káblová televízia alebo satelit.
    Naposledy upravil R_R : 18.12.18 at 11:24

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.