Zavrieť

Porady

modem/router

Zdravičko. Neviete niekto,či sa da modem/router TP-LINK TD-W8961NB určeny na telefonnu linku zapojiť aj ako pristupovi bod na vonkajšiu antenu?

Zlucene z inej otazky:
Na komine mam mikrovlnku a kabel z nej ide na poval do modemu Wline W3000G. Tento mi vypaduje a chcel by som ho nahradiť novim TD-W8961NB. Ale neviem či sa da použiť, lebo ten sa zapaja cez telefonnu linku do konektora RJ11 na TD-W8961NB. Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly. TD-W8961NB ma dva odoberatelne antenky asi na WIFI. Neviem či sa neda TD-W8961NB nejako prepnuť do ineho režimu a kde by so potom zapojil kabel z mikrovlnky. Telefonnu linku nemam vôbec.
Naposledy upravil ivka70 : 23.12.18 at 14:10 Dôvod: Zlucene otazky
sosak Odfotografuj modem Wline W3000G zo zadnej strany a kábel z mikrovlnky s konektorom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Pokiaľ myslíš vonkajšou anténou zariadenie na bezdrôtové pripojenie k internetu (tzv mikrovlnka) tak určite sa dá (teda pokiaľ má "anténa" zhodný konektor RJ45). Na TP-Linku potom použiješ jeden vstup LAN, ako vstup internetu a ostatné LAN fungujú ako switch - káblové spojenie s ďaľšími zariadeniami + po zapnutí WiFi funguje ako bezdrôtový prístupový bod.
    Ináč firma od providera, čo ti anténu namontuje si s pripojením a nastavením určite poradí.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak "Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly." - dred, videl si okrúhly RJ45 ?
    To je SMA.
    Takže s tvojou odpoveďou nesúhlasím.
    mr.dred Pán bodliak - ani ja teraz nesúhlasím...ale prvá jeho otázka bola chudobná na informácie a doplnená deň po mojej reakcii.

    Samozrejme že okrúhli konektor RJ45 neexistuje,
    ale existuje "mikrovlnka" s výstupom LAN ( RJ45). Majú to tak svokrovci na činžáku.
    bodliak že "okrúhli"... Aspoň vieme, s kým si píšeme.
    mr.dred Ďaľší učiteľ pravopisu ako Sender ? Alebo jeden pod dvoma nickmi ???
    Druhý krát napíšem OKRÚHLIAK :-))
    Veselé sviatky prajem .
    bodliak Aj Tebe.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    TD-W8961NB - sa dá prepnúť do režimu repeater, alebo ako AP (Access Poin).
    Ale NEDOKÁŽE prijímať širokopásmový internet od poskytovateľa!!
    Tie anténky sú tam preto, lebo sám má v sebe WiFi modul pre širokopásmovú domácu sieť, alebo pre vysielanie a prijímanie WiFi signálu ako repeater, AP.

    Výsledok je - je to ADSL+2 modem s routerom. Signál do neho ide po metalickej ADSL linke (telefonická) - inak ho tam nedostaneš.
    Naposledy upravil misoft : 23.12.18 at 18:58

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    ATANAS12
    Kabel z mikrovlnky ma konektor okruhly.
    -----------------------------------------------------------------
    Konektor, ktorý je okrúhly vylučuje použitie TP-LINK TD-W8961NB na tento účel. Jedine, keby si našiel nejakú redukciu, ale pretože neviem, aký okrúhly konektor ide z mikrovlnky tak sa nedá presne vyjadriť.
    bodliak Na komíne je len anténa, dole ide koaxom do SMA konektora...

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Možno by bolo lepšie vonkajšiu anténu + nefunkčný router nahradiť jedným zariadením napríklad NanoStation Loco M2. Ale tieto veci by mal skôr riešiť poskytovateľ netu a vymeniť automaticky ak ich dodal a už nefungujú dobre.
    misoft Dobré riešenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.