Zavrieť

Porady

Dochádzka zamestnanca

Dobrý deň
musí zamestnávateľ viesť dochádzku zamestnancov ručne, alebo stačí počítačová forma? Denne sa zapisovať do počítača a musí sa po ukončení mesiaca vytlačiť šichtovnica a dať ju podpísať zamestnancom? Alebo stačí keď je to uchované v počítači v programe mzdy. V prípade kontroly čo kontrolujú - ručnú dochádzku alebo dochádzku nahodenú v programe mzdy?

Prosím ešte o radu
Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

Dopredu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    U nás vedieme evidenciu dochádzky v papierovej forme. Takisto ju archivujeme spolu s ostatnými mzdovými záležitosťami.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Zlati
    Prosím ešte o radu
    Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

    Dopredu ďakujem
    Nejde náhodou o vodičov? To je upravené v § 6 vyhlášky č. 164/1997 Z. z. o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla. (resp. treba skontrolovať, možno už bola nahradená novu vyhláškou, ale povinnosť ako taká sa mi zdá zostala)
    Vodiči motorových vozidiel, ktorí
    • vykonávajú činnosť vedenia vozidla v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,
    • majú vedenie vozidla v predmete podnikania na základe osobitného oprávnenia,
    • sú vodičmi motorových vozidiel skupiny D,
    • sú vodičmi motorových vozidiel, ktorých celková hmotnosť prevyšuje 7 500 kg,
    • sú vodičmi nákladných automobilov s prípojným vozidlom a
    • sú vodičmi vozidiel so zvláštnymi výstražnými znameniami,


    sa podrobujú vstupnej lekárskej prehliadke a psychologickému vyšetreniu pred ich pracovným zaradením a potom <O:p</O:p
    pravidelným lekárskym prehliadkam každé dva roky, po dosiahnutí veku 50 rokov každý rok a
    • pravidelným psychologickým vyšetreniam každých päť rokov,
    po dosiahnutí veku 50 rokov každé dva roky. <O:p</O:p


    Dana

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Zlati
    Dobrý deň
    musí zamestnávateľ viesť dochádzku zamestnancov ručne, alebo stačí počítačová forma? Denne sa zapisovať do počítača a musí sa po ukončení mesiaca vytlačiť šichtovnica a dať ju podpísať zamestnancom? Alebo stačí keď je to uchované v počítači v programe mzdy. V prípade kontroly čo kontrolujú - ručnú dochádzku alebo dochádzku nahodenú v programe mzdy?

    Prosím ešte o radu
    Zamestnanci chodia na pravidelnú lekársku prehliadku každé 2 roky. V prípade, že má zamest. nad 50.rokov je nutná každý rok? Kde by som sa o tom dočítala?V zákone o verejnom zdravotníctve v § 19 mi to nie je celkom jasné.

    Dopredu ďakujem
    Evidenciu dochádzky vedieme v papierovej forme, príchod a odchod si pracovníci potvrdzujú svojim podpisom. Sme stavebná firma a na stavbách robí evidenciu pracovníkov stavbyvedúci, poznačením hodín v smenovke.
    Smenovka sa prikladá k podkladom k výplate.

    Dochádzka zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.