Zavrieť

Porady

Nárok na materské

Prosím vás vznikne m nárok na materské, ak pracujem na tpp od 22.1.2017. na materskú by som mala ísť presne 22.1.2019. 5.3.2019 mám termín pôrodu.. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme - veď 270 dní poistenia hravo spĺňaš
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katulik989 Ďakujem, išlo mi o tie 2 roky
    Katy a R netreba ti 2 roky - mýliš si to s dávkou v nezamestnanosti?
    katulik989 Nie myslela som toto:

    najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom

    započítava sa predchádzajúce obdobie akéhokoľvek ukončeného nemocenského poistenia
    započítava sa aj obdobie prerušenia povinného nemocenského poistenia zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky a obdobie prerušenia povinného nemocenského poistenia samostatne zárobkovo činnej osoby z dôvodu nároku na rodičovský príspevok
    Katy a R no a nemáš 270 dní za posledné 2 roky dozadu - teda od 5.3.2017 do 4.3.2019 (resp do skutočného pôrodu)
    katulik989 Aha už chápem. Ja som si mylslela, že dva roky musím mať od toho termínu čo som sa zamestnala, t.j. od 22.01.2017. Nie od pôrodu. Ok ďakujem ti veľmi pekne
    Katy a R nie - vôbec nemusíš mať 2 roky! - len sa sleduje obdobie 2 rokov, či tam je tých 270 dní - kľudne by stačilo napr 9-10 mesiacov PP ☺
    veronikasad 270 dní poistenia nemusí byť bez prerušenia, ale v posledných dvoch rokoch sa nasčítajú všetky aj kratšie poistenia ...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.