Zavrieť

Porady

Doplatok ku minimálnej mzde

Je potrebné pridávať doplatok ku minimálnej mzde v prípade mesačnej mzdy 480€/mes., ak kvôli sviatkom (napr. v decembri) vyjde hrubá mzda menej ako 480€? Podľa mňa áno.
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial ide o mesacnu mzdu, tam su sviatky jej sucastou, ak to nie je upravene interne inak.
    A NIE, nedava sa doplatok, je potrebne v takom pripade upravit priemernu mzdu:

    zze/2001-311/134/5
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MonikaF1991 A ak je to upravené tak, že sa dovolenky a sviatky vyplácajú priemerom? Vtedy to tak niekedy vychádza..
    Jana Motyčková Máte navýśiť priemer na minimálnu mzdu platnú pre zamestnanca v danom mesiaci. Napr v decembri 480/21/8.
    MonikaF1991 Ja som používala vždy priemer za predchádzajúci kal. štvrťrok tak, ako mi to vypočítal program.
    ivka70 Zakonnik prace jasne definuje v citovanom paragrafe, ze ked je ten priemer nizsi ako minimalna mzda v danom mesiaci, musite upravit priemer.
    MonikaF1991 Mám jeden prípad: Priemer nemám nižší ako min. mzda, a predsa sa mi stane, že je hrubá mzda nižšia ako min. mzda.
    Príklad: Pracovná zmluva na 2 hod./deň a 120€ mzda/mes. Priemerný zárobok mi vypočítal program za predchádzajúci kal. štvrťrok 2,8463€/hod., čo je viac ako min. mzda. Základná mzda je 114,00€+ 1 deň dovolenka rátaná priemerom 2,8463*2hod.= 5,69€ a to je spolu hrubá mzda iba=119,69€, čo je menej ako min. mzda 120€ za mes.
    V tomto prípade mám postupovať pri výpočte priemerného zárobku tak, že 120/20/2, čo je 3€/hod.?
      zbaliť

    Doplatok ku minimálnej mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.