Zavrieť

Porady

Oznamovanie kategórie práce 2

Ahojte, neviem nikde nájsť, resp. nerozumiem, čo, aká profesia spadá do kategórie 2. Má povinnosť oznamovania každý zamestnávateľ? Ďakujem Vám veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína75 je offline (nepripojený) Katarína75

    Katarína75
    Tiez by ma to zaujimala. Ako je to ak som sam sebe zamestnavatelom a neviem akej kategorii som.
    Evanka Do kategórie zaraďujú zamestnancov osoby na tento účel oprávnené. Ich zoznam je uverejnený na stránke UVZ. Tieto osioby vypracujú rozhodnutie, ktoré bude UVZ akceptovateľné. Samozrejme, všetko je spoplatnené.
    Je to celé ďalší výmysel, ktorý bude slúžiť na dve veci. Asi tak

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kategoria 2 v ramci BOZP - odpoved da pracovna zdravotna sluzba/lekar, po posudeni pracovnych podmienok a vyhodnoteni rizik ... google najde aj odborne clanky
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Takže najprv má zamestnávateľ poslať svojich zamestnancov k lekárovi? A až potom, na základe jeho vyjadrenia poslať oznámenie kategórie práce na uvzsr? Alebo? Termín je do 15.1. Vďaka.
    willma k žiadnemu lekárovi nikoho neposielate. Kategorizáciu spracuje pracovná zdravotná služba
    mondes Willma, ďakujem veľmi pekne. A to im mám zavolať, aby prišli k nám? Či ako to vlastne funguje?
      zbaliť
    Evanka áno, je to taká skôr tichá dohoda, že sa bude akceptovať aj neskorší termín.
    Doplním:
    Už je to oficlálne predĺžené.
    Citujem zo stránky UVZ
    "Vzhľadom na to, že táto povinnosť sa uplatňuje prvýkrát, úrady verejného zdravotníctva budú uvedenú povinnosť považovať za splnenú, ak bude elektronické oznámenie odoslané najneskôr 30.06.2019"

    Oznamovanie kategórie práce 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.