Zavrieť

Porady

vdovsky,sirotske a sezonna praca

dobry den,
chcela by som sa opytat ci mam narok ist na sezonnu pracu na tri tyzdne ak dam dohodu o sezonnej praci do 7 dni na socialku.ja poberam vdovsky a sirotsky na tri deti.poberam davku zo socialnej poistovni a na socialku sa chodim len podpisovat.budem vyradena z evidenice z uradu?tym padom mi stiahnu pridavky na deti.nemozem si ist privyrobit aspon na dohodu na 40 dni?
dakujem za odpoved.
Naposledy upravil ivka70 : 19.01.19 at 12:01
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Ake davky poberas? Podporu v nezamestnanosti alebo davky v hmotnej nudzi?
Pridavky na deti ti nestiahnu, na tie ma narok kazde dieta, aj ked rodic oracuje
jarek26 poberam vdovsky a sirotske od socialnej poistovne,zo socialky len pridavky na deti a chodim sa podpisovat iba.nepoberam ani podporu ani hmotnu nudzu.
misoft Tak (podľa mňa) - môžeš. Dostávaš len zákonné sociálne dávky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a ešte doplním k vyradeniu - veď ti to všetko aj napísali
    zze/2004-5/36/k
    kým som toto k vyradeniu napísala - tak mi pôvodný príspevok zmazalo tak len doplním v skratke ..
    písala som, že kvôli práci ti dôchodky určite nezoberú, dokonca by ti mohol vzniknúť nárok na daňový bonus pri určitom príjme ... a tiež bola tam citácia k nároku na PnD .
    Ivka písala, že prečo ti vzali PnD – podľa mňa by si si mohla aj teraz požiadať - hlavne ak máš viac detí
    Naposledy upravil Katy a R : 22.01.19 at 09:36
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarek26 Pytala som sa preto pretoze som uz pracovala ale nie na Slovensku ale v Ceskej republike na sezonnu pracu na tri tyzdne a stiahli mi pridavky na deti,pretoze tam musi clovek ziadat,kde v Ceskej republike mi neuznaju pretoze ak nemate odpracovany cely mesiac,tak vam neuznaju.odisla som 2.10 a vratila som sa 25.10.2018 a stiahli mi pridavky na deti a vyradili ma z evidencie ,kde tu dohodu o sezonnej prace som aj dala.povedali ze pre mna to neplati pretoze ja nie som hmotna nudza.takze asi tak.dakujem
    ivka70 Ak pracuje v CR a nema na SK iny prijem, musi o pridavky ziadat v CR, to plati v ramci EU, takze ano, pridavky na SK jej staihmi kvoli praci v CR. O pridavky mala poziadat za to obdobie v CR.
    Katy a R užitočná info ☺ - dalo by sa aj spätne ? (možno aj áno?)
    - a pozerám, že je aj možnosť aj doplatku v SR (ak ten prídavok je v ČR nižší)
    ivka70 U nas sa da spatne 6 mesiacov, ako je to v CR treba zistit
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak si evidovana na UP, mozes mat dohodu max. na 40 dni, musis ju pred zaciatkom dohody priniest na UP a nesmies za mesiac zarobit viac ako zivotne minimum dospelej osoby.
    A je jedno, ci ide o sezonne prace alebo inu dohodu.
    Na UP sa budes musiet hlasit v termine, ktory ti urcia, aj ked budes mat dohodu.
    Inak ta z evidencie UP vyradia.
    Ziadne davky., ktore poberas, ti ale nezoberu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jarek26 Mozte mi napisat zakon abo paragraf aby som mohla preukazat na urade prace.?
    veronikasad Čo chceš preukazovať na UP, zamestnanci nepoznajú svoj vlastný zákon, konkretne § 6 odst.2 Zákona o službách zamestnanosti ?

    (2) Uchádzač o zamestnanie môže

    a) byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru,12) ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku a ak mesačná odmena nepresiahne v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu13a) platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny, u zamestnávateľa,

    1. u ktorého bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie nebol v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu,

    2. ktorý ho v predchádzajúcich šiestich mesiacoch pred uzatvorením tohto pracovnoprávneho vzťahu neodmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom,
    jarek26 chcem este podotknut ze pridavky mi pozastavili podla § 11.ods.6 zakona c.600/2003 Z.z o pridavku na dieta a o zmene a doplneni zakona c.461/2003 Z.z o socialnom poisteni.O vyplacanie pridavku na dieta mate pravo si poziadat na prislusnej ceskej institucii,ktora je kompetentna a priniest rozhodnutie o priznani alebo zamietnuti v tomto state.dobre pridavky nechajme tak,ale vy ste mi napisali ze podla §6 mozem ist pracovat.Ja som bola vyradena z UP podla § 13 ods.1 pism, g( zakona c. 5/2004 Z.z. o sluzbach zamestnanosti.Teraz je kde pravda? §13 alebo § 6 ?
    Dakujem velmi pekne
    veronikasad Podmienky par.6 platia pre vykon prace na SK, zaciatok a koniec dohody treba oznamit na Urade prace, rovnako ak dohoda bude trvat v dvoch mesiacoch, za každý nesiac treba odniest potvrdenie o príjme.
    Na pracu v zahranici sa vzťahujú ine podmienky, zrejme si nieco nedodrzala a preto ta z evidencie vyradili.
    Katy a R máš to na papieri (šla si do ČR) - 13 s odkazom na 36 - priložila som ti
      zbaliť

    vdovsky,sirotske a sezonna praca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.