Zavrieť

Porady

Dohoda o vytvorení spolocneho uctu na zabezpecenie tretej osoby

prosim radu ako osetrit vklad financii 2 osob - peniaze budu urcene na doplatok a vydaje dochodcu umiestneneho v seniorcentre (peniaze vklada dcera a terajsia manzelka)
Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ja by som založila účet seniorovi (ak ešte nemá) ... a obidve - manželka s dcérou by mohli byť disponentky . Ak účet má - tak len zriadiť dispozičné právo. Tak budú môcť kontolovaťpohyby na účte obidve. (a IB)
    A koľko tam budú vkladať? - to už je na ich dohode ...prípadne si to môžu dať aj na papier.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Vsak dohodou ze kazda budete doplacat polovicu, Neviete sa dohodnut?
    Seniorcentrum uzatvara zmluvu s nejakou "stycnou osobou" / zastupcom dochodcu. Trochu pochybujem ze ju uzatvori s dvomi, ale opytaj sa.
    Pisomnu zmluvu vyhotovi advokat, ale za to si vypyta.
    Alebo skus pohladat nieco: http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/

    Spolocny ucet asi mozu mat iba manzelia, takze jedna z vas bude iba disponent.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Oooou, nie je pravda, že spoločný účet môžu mať iba manželia.
    vicktor Tak napis viac.
    Oliwa Napr. nezosobášení partneri, alebo podnikatelia-fyzické osoby... Alebo spoločná vkladná knižka /síce je to iný produkt, ale rovnaký princíp - manželstvo nie je podmienka/ - kedysi sme sa o tom spolu v inej téme bavili...
    vicktor Fajn priklady - napr. podnikatelia, partneri, ale tu je ten vztah celkom iny.
    Vkladna knizka z ktorej sa nedaju robit prevody, to by mala zvazit.
    veronikasad Mam s dcerou spolocny účet, aj ona je majitel, nielen disponent
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zmluvou o účelovom združení finančných prostriedkov

    Dohoda o vytvorení spolocneho uctu na zabezpecenie tretej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.