Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - predaj vozidla

Prosím o radu:
Potreboval by som vedieť kto platí Daň z motorových vozidiel za mesiace Marec pri prvom vozidle a Máj pri druhom vozidle: (zaujima ma to na oboch stranách aj kupujúci aj predávajúci – obaja platcovia dane z motorových vozidiel a daňové priznajnie robím pre obe strany...) predávajúci je FO podnikateľ, kupujúci SRO

1. Predávajúci predal vozidlo ktoré mal v majetku (bolo predmetom dane) 1.3.2018 kupujúcemu (faktúra za predaj aj samotný prepis vozidla bol 1.3.2018)
2. Predávajúci predal vozidlo ktoré mal v majetku (bolo predmetom dane) 1.5.2018 kupujúcemu (faktúra za predaj vozidla bola 1.5.2018j samotný prepis vozidla bol 2.5.2018)

podľa pokynov mi to vychádza tak že v za 3 a 5 mesiac by mal platiť len predávajúci (FO) a od 1.4. a 1.6. je predmetom dane kupujúceho (SRO) - len namám istotu .....

Ďakujem vopred za odpovede.....
Naposledy upravil ivka70 : 28.01.19 at 17:07 Dôvod: Velke pismena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    speedy_vw takže predávajúci (FO) bude platiť daň ešte za mesiac Marec (pri prvom vozidle) aj Máj (pri druhom vozidle)

    Kupujúcemu vzniká daňová povinnosť až od prvého dňa nasledujúceho mesiaca - teda 1.4. a 1.6. ?????? pochopil som to správne?
    Žabinka áno..
    speedy_vw takže je to vlastne tak ako som si myslel ako som aj napísal v otázke :-) - len som nemal istotu. Ďakujem veľmi pekne za upresnenie......
    a ak by som ešte mohol jednu otázku: či pri FO je potrebné okrem daňového priznania posielať aj "Oznámenie o zániku daňovej povinnosti" (cez všeobecné podanie - e-dane) alebo to netreba, keďže je to vlastne jasné z Daňového priznania....?????
      zbaliť

    Serafi je offline (nepripojený) Serafi

    Serafi
    Za marec aj máj platí D z MV s.r.o. ak ich začala používať už v týchto mesiacoch na podnikanie.
    FO zaniká povinnosť D z MV týmito mesiacmi.
    speedy_vw takze oba subjekty budu platit za tie isté vozidlá duplicitne za mesiac marec a máj? to sa mi dáko nezdá....
    Serafi Len s.r.o. bude platit

    Daň z motorových vozidiel - predaj vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.