Zavrieť

Porady

Rok starej faktúry a zmene v nej.

Dobrý deň,

dneska mi klient napísal ohľadom zmeny údajov na faktúre z roku 2017, ktorú som vystavil a bola mi zaplatená ešte v roku 2017. Čiže bola súčasť dannového priznania, ktoré som podával v marci roku 2018 (som SZOČ a niesom platitel DPH).

Klient zmenil firmu (spojili sa 2 firmy pod novým menom) a napísal mi či by som mohol zmeniť údaje v dannej faktúre?

Preto sa chcem spýtať je to normálne? Prípadne ako postupovať? Lebo klient mi napísal že v prípade ak to nezmením budem nútený vratiť peniaze a vystaviť novú faktúru. Čo je ale podla mna osobne blbosť, lebo ja som to už dal rok predtým do príjmov + som zaplatil danne.

Viete mi poradiť ako postupovať? Ďakujem veľmi pekne.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad V čase keď si faktúru vystavil bol názov firmy a fakturačná adresa správna ?
Veterans95 Áno, faktúroval som celý rok na tu istú faktúru. Adresa sa nezmenila vôbec len názov firmy.
veronikasad Kedy sa zmenil názov firmy, oznámili ti to písomne ? Zmenilo sa IČO a DIČ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si klientovi fakturoval správne a teda tak, ako bolo uvedené v objednávke, navyše odsúhlasené, uhradené, tak mu napíš, že na pôvodnej fakturácii nebudeš nič meniť. Na zmenu nie je nijaký dôvod.
    Naposledy upravil Tweety : 29.01.19 at 12:54

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Klient prevzal faktúru v roku 2017, zaúčtoval, zaplatil. Bol slepý, že má nesprávne fakturačné údaje? Vtedy to prečo neriešil? Spýtaj sa na to, keď sa bude vyhrážať, že budeš nutený.

    Rok starej faktúry a zmene v nej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.