Zavrieť

Porady

Kedy sa dá napadnúť dedičské konanie?

Na DK sme boli traja dediči.
Dk prebehlo pokojne, dohodli sme sa a prepísali sme všetky nehnuteľnosti na tetu., Veď sme rodina, myslela som si že u nás sa niečo vážne stať nemôže a sľubom som uverila. Teta porušila osvedčenie o dedičstve zdedila peniaze ktoré sa zaviazala že použije na obnovu pomníka po rodičoch a nedodržala danú písomnú zmluvu, a nakoľko sme na ňu prepísali 1/4tinu všetkých pozemkov, kde sa zaviazala že po predaji nás vyplatí do 3 dní tak teraz sa vyhráža že nič nedostaneme a ide všetko prepísať na syna. Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po predaji nehnuteľnosti. DK bolo v roku 2012. Ďakujem za akú koľvek odpoveď
Naposledy upravil Janka 66 : 12.02.19 at 06:32
5 komentárov     zbaliť
vicktor toto tu uz bolo, naco to opakujes?
misoft Žeby - opakovanie = matka hlúposti?
Upozornenie pre Janka 66: Nezakladaj neustále nové otázky s rovnaklým problémom - môže sa to považovať za SPAMovanie - a SPAMerov odtiaľ vyhadzujeme!
Kvaka No, ja tu vidím tri témy a tri samostatné problémy. Pomník, záväzky z dedičského konania v súvislosti s prepisom na tretiu osobu a možnosť získať kúsok pozemku navyše z jednej parcely, ktorá je v spoluvlastníctve.
misoft Oné.... prečítaj si znenie pod touto otázkou... "Teta porušila osvedčenie o dedičstve zdedila peniaze ktoré sa zaviazala že použije na obnovu pomníka po rodičoch a nedodržala danú písomnú zmluvu, a nakoľko sme na ňu prepísali 1/4tinu všetkých pozemkov, kde sa zaviazala že po predaji nás vyplatí do 3 dní tak teraz sa vyhráža že nič nedostaneme a ide všetko prepísať na syna. Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po..." - čo z toho vyplýva? Všetky majú jedno spoločné - týkajú sa všetkých problémov! Alebo mám všetky popisy sem dať a ukázať zhody?

Ja som kedysi tiež založil jedno vlákno (TIP) Windows 10 - pôvodne len o tomto OS, ale aby som nevytváral ďalšie zbytočné vlákno - tak do neho pchám všetky rady ohľadom W10, W8.1,W7 - aktualizácie, opravy. A predstav si - ono to funguje a mnohí vedia, že tam môžu hľadať potrebné.
Kvaka Spoločné majú dedičské konanie z roku 2012, akurát sú konce otázok vždy iné, tu napr.: "Nemám znalosť či on-jej syn bude mať tú povinnosť výplaty po predaji nehnuteľnosti". Mohla sa opýtať aj v jednej téme, s tromi otázkami, ale rozhodla sa dať tri samostatné, jasné, že spomína v nich aj tie ostatné, súvisia s tým. Nie je to spam, ani dôvod na vyhadzovanie. , iba to som chcela napísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keby syn zdedil po nej tú nehnuteľnosť, tak môžeme uvažovať, že by bol viazaný aj on povinnosťou vyplatiť vám váš podiel v prípade predaja.

    Ak ale ona prevedie na tretiu osobu nehnuteľnosť, ktorú získala v rámci dedičského konania, tak tá tretia osoba už nie je viazaná jej záväzkami. Museli by ste tie peniaze, ktoré sa zaviazala vyplatiť v rámci dedičského konania, vymáhať od nej, nie od jej syna.

    Takže ak to prevedie na syna, on už môže pozemky v pohode predať a nič vám nemusí vyplatiť. Museli by ste sa súdiť s ňou a vymáhať tie peniaze od nej.

    Bola to chyba prepísať to celé na ňu, ale teraz to už vieš aj ty.
    Janka 66 Je neskoro, viem....škoda. Ďakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    O napadnutí zbytočne písať. ALE!
    Záleží od toho, čo máte v tej dedičskej dohode napísane! Veď nato ste ju uzavreli, aby bolo podľa čoho postupovať!
    Zvykne byť ošetrené aj darovanie, aj prenájom, nielen predaj. (aspoň my to tak máme - presne definované, čo v ktorom prípade). Tak sa aj ty už konečne pozri do tej dohody - a pozri, čo je v prípade prevodu - či už predaja, alebo darovania?? ... že ako a dokedy sa vyplatí odstupujúci spoludedič ?
    Alebo či si sa všetkého zriekla bez náhrady! (aj tak to môže byť)
    ....
    doplním - že ak niekto nedodržiava dohody a zmluvy - tak je riešenie ťažké, rodinné spory sú veľmi nepríjemné, v takom prípade asi len súd pomôže? Ale so vzťahmi ti nepomôže nikto - to je len na vás.
    Naposledy upravil Katy a R : 12.02.19 at 18:05
    misoft V tom prípade prevodu a dohody - sú dátumy? Podmienky? Ak sú, tak tu:
    https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/s...ter/?bm=zbgis#
    si môže vyhľadať tú nehnuteľnosť v danom katastrálnom území, zistíť aj meno majiteľa a číslo LV a tu:
    https://kataster.skgeodesy.sk/Portal...NaturalPersons
    po zadaní tých údajov sa dostane k čiastočnému LV, kde je aj presný dátum prevodu a podľa toho môže jednať.
    Katy a R načo sem zase pletieš kataster - pre ňu je dôležitá len dedičská dohoda - a ako je tam ošetrený PRÍPAD DAROVANIA. (a či sa náhodou nevzdala bez náhrady?) A tú má doma. (my ju nevidíme) Vlastníctvo už má predsa ujasnené - v tej druhej téme!
    misoft (mimo témy)- ty by si hádam mohol rozlíšiť - že práve ona dodržuje pravidlá - a pýta sa na tri veci rôznymi troma otázkami! (len podľa návodu postupuje)

    Kedy sa dá napadnúť dedičské konanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.