Zavrieť

Porady

Dostanem materskú po RD a dávke v nezamestnanosti?

Ahojte chcem sa opýtať pracovný pomer som skončila v oktobri 2015 potom som v roku 2016 bola na materskej dovolenke a potom som čerpala v roku 2017 podporu v nezamestnanosti teraz som zistila že som v 6 týždni tehotenstva moja otázka je ak sa ešte rýchlo zamestnám na nejaké 3 mesiace dostanem potom materskú v rámci ochrannej doby dieťa sa má narodiť 06.10.2019 ďakujem
Mila123 do kedy ti trvalo zamestnanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak si PP skončila v októbri 2015 ... tak 270 dní poistenia už veru nezískaš .
    Berie sa obdobie posledné 2 roky pred pôrodom.
    Čiže máš nejaké poistenie od októbra 2017? hádam aj upresni to skončenie PP ?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    medulienka121 PP bol na dobu určitú do 30.10.2015
    Katy a R a odvtedy nič? žiadne poistenie? .. tak potom materské už nebude... ale ak by si sa zamestnanla - tak by si mohla poberať nemocenskú dávku - myslím že do ukončenia šestonedelia - ale popozeraj si tu témy okolo tohto☺ - máš čas už teraz
    Mila123 možno súčasne 2 zamestnania na pravidelný príjem by ti pomohli získať platenú materskú
    Katy a R áno - však nájde to tu na Porade (preto som jej napísala ) ... aj keď to také jednoduché nie je - ľahko sa napíše ..
    veronikasad Jarka, ešte stále platí, že doba nem.poistenia sa dá získať dvomi súbežnými poisteniami ?
    Katy a R ak má dva PP - tak má aj dve poistenia - v tomto sa nič nemenilo - musia postupovať podľa zákona ... len samozrejme SP si účelovosť PP vie overiť (ak chce)
    Mila123 Veronika, veď zmena v zákone nebola, teda platí.....
    veronikasad Mne možnosť získať 270 kal.dní nem.poistenia súbehom moc nesedí, pýtala sa ma na to jedna študentka, je tehotná a 270 dní z jedného zamestnania už nestíha... Poslala som ju do SP, zatial sa neozvala ...
    Katy a R čo nesedí? veď len: " po-dľa - - zá-ko-na " ☺ (samozrejme - žiadna chyba nesmie byť)
    myslím, že si ju nemala posielať do SP s týmto ... .
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch. Ak si pracovný pomer ukončila pred nástupom na MD (počas predchádzajúceh MD a RD pracovný pomer netrval), nejaké tri mesiace zamestnania ti nepomôžu. Nárok na materské ti nevznikne.
    Budeš poberať len rodičovský príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí.

    Dostanem materskú po RD a dávke v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.