Zavrieť

Porady

Reklamácia tovaru vo veľkosklade

Dobrý deň,

zakúpil som kliešte vo veľkoobchodnej predajni ako podnikateľ, pre účeli vykonávania svojej profesie. Po 7 mesiacoch používania sa značne poškodili - uznávam strihal som s nimi aj materiáli ktoré boli pre ne dosť náročné. Chcem sa opýtať mám nárok na vrátenie peňazí ak bola už prekročená doba reklamácie ? Predajca sa ohrádza tým, že jeho dodávateľ ich musel dať na expertízu a teraz čaká taktiež na vyjadrenie, že boli značne poškodené a pravdepodobne bude zamietnutá reklamácia. Ja chcem peniaze a nezaujíma ma žiadna expertíza, ked bola prekročená lehota 30 dní!!!

Ďakujem
buchač uznávam strihal som s nimi aj materiáli ktoré boli pre ne dosť náročné.
....
Ja chcem peniaze a nezaujíma ma žiadna expertíza, ked bola prekročená lehota 30 dní!!!
----------------------------
Uznávaš len svoje nároky, no okamžite neuznávaš podmienky druhého (alebo naopak).

P.S.
Ja napríklad nestrihám nerezový drôt s kliešťami na kvety...ale radšej vezmem do ruky pílku na železo, prípadne flexu.
ivka70 30 dni neplati pre podnikatelov....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marco je offline (nepripojený) marco

    marco
    Ak si ich kupoval na firmu, Váš obchodný vzťah sa rieši podľa Obchodného zákonníka a teda podľa podmienok toho VO skladu. Môžu mať že uznávajú reklamácie len do napr. 7 dní /akékoľvek podmienky/ a keď si u nich kupoval súhlasil si s ich podmienkami.Nevzťahuje sa na nich žiadna 30 dňová lehota a 2ročná záruka, ibažeby si to dobrovoľne v podmienkach vybrali.

    Reklamácia tovaru vo veľkosklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.