Zavrieť

Porady

Príloha 3 - DPFO B

čo sa uvádza na riadku 14 v prílohe 3? Mám tam započítať aj sumu preddavku za november a december 2017, ktoré sú však zaplatené až v marci 2018?
Naposledy upravil adriana777 : 24.02.19 at 09:45
7 komentárov     zbaliť
Mila123 nie, máš tam predsa napísané, že preukázateľne zaplatené, do DP za rok 2018 predsa nepatrí, prečo by to malo patriť do prílohy?
veronikasad Jarka, prečo nepatrí do výdavkov roku 2018, keď bolo v roku 2018 uhradené ?
Mila123 videla som marec 2019, kt. ešte nebol.....opravujem sa, samozrejme tam patria
adriana777 Mýli ma tam tá definícia "príslušné k zdaňovaciemu obdobiu, za ktoré sa podáva daňové priznanie" - tak som to brala že preddavky za 2018.. V poučení je že sa môže započítať december 2017 zaplatený v 1/2018.. Ale čo ked to zaplatil neskôr?
Katy a R - ešte máš aj zvýraznené!☺
veronikasad VšZP si aj tak robí čo chce. Klient si od 01/2018 nezmenil trvalý príkaz a platil v rovnakej výške ako v roku 2017 (viac ako mal(. Neviem z akého dôvodu mu za január 2018 vrátila zdanené v RZZP za rok 2017 ... Ostatné sme započítali v roku 2018, prišla som na to až koncom roku, lebo už prešiel na paušálne výdavky ...
Katy a R presne tak - netreba si robiť ťažkú hlavu. postupuj podľa poučenia, ale keby aj nie, nič sa nestane (ale to len pre tento riadok!)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    poučenie - str 14 papierového poučenia B alebo strana 26 - elektronického (tam sú tie strany menšie)
    citujem:
    "Na riadku 14 daňovník uvádza iba preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie z príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona zaplatené v príslušnom zdaňovacom období, t.j. platby preddavkov uhradené v januári 2018 až decembri 2018, o ktoré si znížil základ dane v danom roku, a to bez zaplatených nedoplatkov z ročného zúčtovania zdravotného poistenia z predchádzajúcich rokov a zahraničného poistenia. To znamená, že na príslušnom riadku sa uvedie aj platba preddavku na zdravotné poistenie za december 2017 uhradená v januári 2018."
    Upozornenie: Platba preddavku za december 2018 uhradená v januári roku 2019 sa do tohto riadku nezahrnie. Ak daňovník účtuje v sústave podvojného účtovníctva vychádza sa zo skutočnosti, čo zaúčtoval v danom roku (len preddavky) t. j. vychádza zo sumy preddavkov na zdravotné poistenie, ktorú zohľadnil vo svojich nákladoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.