Zavrieť

Porady

Podáva DP zamestnanec Európskej komisie v Luxe, ak bol do marca zamestnaný na Slovensku?

Dcéra bola zamestnaná na Slovensku do konca februára 2018, od 1.3. pracuje v EK v Luxemburgu. Iné príjmy nemala. Problém je, že v EK jej potvrdenie o zdaniteľných príjmoch asi nevydajú. Musí podať DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musi podat danove priznanie, ak jej celosvetove prijmy prekrocili hranicu na podanie DP. Potvrdenie o prijme v EU dostane, moze v najhorsom prilozit aj vyplatne pasky.
    Kedze ma prijem zo zahranicia, moze oznamit DU predlzenie terminu DP az o 6 mesiacov a ma tak cas na zuskanie potbrdeni.
    Musi si este zistit, ci nema zakonnu povinnost podat DP aj v Luxemburgsku.
    flubica Ďakujem. Viem, že v Luxe túto povinnosť nemá, pretože dostala potvrdenie, že na účely platenia daní sa na ňu hľadí, akoby si bydlisko zachovala na Slovensku. A ešte mzdy a platy vyplácané Úniou sú oslobodené od vnútroštátnych daní. Podliehajú priamo zrážanej dani. Táto daň je zapísaná do všeobecného rozpočtu Únie na strane príjmov a predstavuje jeden z jej vlastných zdrojov.
    Viem, že tieto príjmy budú v DP vyňaté zo zdanenia.
    Uvažujem správne, ak ich na r. 36 v DP zrátam s príjmami v SR, na r. 37 zrátam výdavky na poistné v Luxe a v SR, na r. 39 bude 3830,02 €? Na r. 48 uvediem tieto príjmy v Luxe, na r. 49 ich vyjmem zo základu dane. V konečnom dôsledku mi vyjde daňový preplatok. Je to tak správne? Treba vyplniť aj oddiel IX? Tam vo výdavkoch bude suma zaplateného poistného v Luxe?
    ivka70 To, ze ma to potvrdenie (ze nie je danovym rezidentom LX) neznamena, ze nema povinnost podat DP aj tam. Napr. v CR ho ma kazdy danovnik s prijmom vyssim ako nejaka hranica, bez ohladu na to, ci je alebo nie je rezident. Takze to si musi zistit sama.

    K vyplneniu DP si treba nastudovat poucenie, je to tam krok za krokom.
    Preplatok jej nemusi vyjst, ak prijmy spolu prekracuju hranicu "milionarskej dane" , dokonca moze mat nedoplatok.

    Podáva DP zamestnanec Európskej komisie v Luxe, ak bol do marca zamestnaný na Slovensku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.