Zavrieť

Porady

dobropis

Milí poraďáci, ako mám zaradiť došlý dobropis do daňového priznania DPH. Zaevidovala som ho do knihy závazkov mínusovou sumou. Len teraz neviem ako to dať do daňového priznania DPH do riadku 23 - má to byť plusom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    Ak pracuješ v programe, ten ti dobropis zaradí do priznania automaticky. Mal by ti ho odrátať zo vstupnej sumy DPH

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Do riadku 23 a 24 dávaš vystavený dobropis, došlý dávaš do 25 - len sumu DPH plusom.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Na r. 23 a r. 24 sa uvádzajú dobropisy, ktoré vystavila vaša firma. Došlý dobropis sa uvádza na r.25 ako oprava už odpočítanej dane podľa § 53. Uvedieš ho na tomto riadku normálne plusom. Ak by išlo o ťarchopis, tak ho uvedieš na tomto riadku mínusom.

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Zdravím, potrebovala by som poradiť, živnostník účtujúci v JÚ bol v minulom roku neplatca DPH. Toho roku 2006 zistil, že zle prepočítal predajné ceny - nízke ceny. V súčastnosti je platcom DPH. Ako vystaviť dodatočnú faktúru? Je potrebný opätovný rozpis materiálu? Vďaka

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Ešte raz zdravím, už ste všetci z práce doma? Alebo mi ešte niekto môže poradiť? Vďaka

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    ZuzanaA
    Do riadku 23 a 24 dávaš vystavený dobropis, došlý dávaš do 25 - len sumu DPH plusom.
    Ešte by som sa chcela vrátiť k tejto staršej otázke. Vystavený dobropis uvázdam do riadku 23,24. Táto suma sa uvádza mínusom - však?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.