Zavrieť

Porady

DB pre dieťa zverené do starostlivosti

stará mama, poberateľka starobného dôchodku má vnúča zverené do svojej starostlivosti (tak je definované právoplatné súdne rozhodnutie). Pritom stará matka je vydatá , ale nepracuje.
Otázka: môže si starý otec tiež poberateľ SD uplatniť DB na dieťa , ktoré má jeho manželka zverené do starostlivosti?

Ja ako mzdárka nemám povinnosť riešiť prípadnú kolíziu so štátnou dávkou - Príplatok k prídavku na dieťa? Pretože starý otec má príjem ale nie počas celého roku(zastupuje neprítomnosť na pracovisku- nočný vrátnik)
ďakujem
(Drak mlčí a dokonca na ploche nevidím zadanú otázku, t.j. Drak štrajkuje)

nikto nepomôže????
Naposledy upravil Mila123 : 28.02.19 at 16:26
3 komentárov     zbaliť
veronikasad stará mama poberá príplatok k prídavku na dieťa ?
Mila123 tvrdí, že nie
Mila123 mám odpoveď.....https://www.porada.sk/t37156-danovy-...ml#post3082242
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podľa môjho názoru nemôže, stará matka, ktorej bolo vnúča zverené do osobnej starostlivosti, by mala požiadať Úrad práce o príplatok k prídavku na dieťa.
    Mila123 Veronika, stará matka a starý otec sú manželia, teda podľa mňa by si mohol starý otec uplatniť DB (o ho nemá zverené do starostlivosti - či dáva súd obom starým rodičom, či iba jednému, to netuším ) ....
    chcela som vedieť aký je na to názor , ale ďakujem za tvoj názor

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som sa priklonila - že môže si uplatniť (ak teda splnil podmienku príjmu ). Však nech požiada - prinajhoršom bude musieť vrátiť - či? A prípadne potom si požiadajú (babka) o ten príplatok - neviem, koľko sa dá spätne - ale min pol roka áno. Platí to aj opačne - ak dostane DB - tak potom musí vrátiť príplatok, ak by ho poberali
    zze/2003-595/33/2
    Naposledy upravil Katy a R : 28.02.19 at 19:14

    DB pre dieťa zverené do starostlivosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.