Zavrieť

Porady

Notarske poplatky

Dobry den prajem,

kupujem byt a na nalehanie kupujuceho som pristal, ze zmluvu dame vypracovat notarke - jeho znamej. Zmluva bola vypracovana, zucastnili sme sa a zmluvu podpisali styria zucastneni, peniaze boli prevedene, vsetko ako ma byt. Na moje nemile prekvapenie mi dnes predavajuci povedal, ze suma ktoru si notarka uctovala je 20 000,-SK, uz aj s 3 tisicovou zlavou, akoze je znamy. Nezavazne som volal inemu notarovi, ktory ma ubezpecil ze suma za tieto cinnosti by nepresiahla 10 000,-SK.

Chcem sa spytat, ci je nejaky zakon ktory by obmedzoval tuto sumu, a ci je v tomto pripade sa mozne dozadovat prekalkulovania, ked uz je vlastne nehnutelnost predana? Cena za nehnutelnost bola 1 300 000,-SK.

Vpored dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Kto si notárske služby objednal, ten peniaze zaplatí, nie? Alebo 50 na 50.

    cuker je offline (nepripojený) cuker

    cuker
    som na pochybach ci nahodou predavajuci nechce aby som uhradil celu sumu, alebo na druhej strane prave notarka vyrubila poplatky, o ktore ju nikto neziadal. Napriklad dost daraha polozka vraj byva Notarska zapisnica. Este vopred bola upozornena ze banka notarsku zapisnicu nevyzaduje. Preto som sa chcel spytat, ci existuju ine relevantne poplatky ktore by si mohla v danom pripade uctovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.