Zavrieť

Porady

RZD_nedoplatok_nemožná zrážka

Dobrý deň,
prosím o radu.. O RZD ma požiadal zamestnanec, ktorý u nás od januára 2019 nepracuje.. Vyšiel mu nedoplatok na dani cca 94 EUR.. Nemám mu to ako zraziť.. Čítala som, že v takomto prípade mám podklady poslať na DÚ a ten si daň s daňovníkom vysporiada.. To znamená, že ja tento nedoplatok nebudem v mesačnom výkaze pripočítavať k mesačným preddavkom, však? Budem toto RZD uvádzať v ročnom hlásení? Len potom to nebude sedieť s výkaznom...
Ďakujem za radu aj Vašu skúsenosť!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    V praxi som sa sa s aplikáciou §40 ods.5 ZDP nestretla. Mne to vychádza, ak pošleš všetky doklady na daňový úrad, do hlásenia by to nemalo ísť. Zavolaj referentke na FS. A možno keby zamestnanec vedel, ako to v skutočnosti je, priniesol by Ti 94 eur, ty mu ich zaúčtuješ ako reddavok na mzdu -nusom a máš vybavené.
    Emik27 Veľmi pekne ďakujem za reakciu Ak by niekto túto informáciu tiež potreboval, tak na FS mi povedali, že v mesačnom prehľade sa tieto daňové nedoplatky, ktoré si vysporadáva takto FS, neuvádzajú, ale v ročnom hlásení sa uvádzajú
    Zlata46 Vďaka, pre mňa prekvapivé.

    RZD_nedoplatok_nemožná zrážka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.