Zavrieť

Porady

finančná výpomoc

Ahojte, mam problém so zaúčtovaním finančnej výpomoci pre obec. Obec zažiadala firmu (s.r.o. - platca) o finančný príspevok pre školu. Firma im zaslala 2.000,- Sk. Ako mam zaúčtovať túto položku? ...?../221
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som účtovala na 543, ale asi by bolo vhod, aby bola k tomu nejaká zmluva. Predpokladám, že je to nenávratné.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    jarkamic
    nejedná sa o dar? pol 311
    Dá sa to brať aj ako dar. Ono sa jedná o školu v dedine a tam posielali všetkým občanom takúto žiadosť o príspevok na vybudovanie detského ihriska. Tento príspevok je nenávratný, netýka sa podnikania.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    alušik
    Ja by som účtovala na 543, ale asi by bolo vhod, aby bola k tomu nejaká zmluva. Predpokladám, že je to nenávratné.
    Zmluva k tomu nie je. Je k tomu doložená iba tá žiadosť, čo z tej školy posielali. Je to nenávratný príspevok. A vlastne sa to vôbec ani netýka podnikania.

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    eop
    Zmluva k tomu nie je. Je k tomu doložená iba tá žiadosť, čo z tej školy posielali. Je to nenávratný príspevok. A vlastne sa to vôbec ani netýka podnikania.
    Podľa môjho názoru ide o peňažný dar (účet 543)a mali by ste si to ošetriť darovacou zmluvou v zmysle §628 Občianskeho zákonníka.

    Maxi Mucha je offline (nepripojený) Maxi Mucha

    obyčajná žena Maxi Mucha
    Dobrý deň,
    má niekto konkrétnu skúsenosť so sponzoringom športu pre dieťa?Vďaka za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.