Zavrieť

Porady

listinný rovnopis elektron. úradného dokumentu

Dostala som obálku s červeným pruhom a v ňom okrem súdneho rozsudku bez pečiatky a podpisu sudcu, bola priložená doložka o autorizácii
listinný rovnopis elektronického úradného dokumentu
sprievodný list
prístupový kod s časovou platnosťou.
Vysvetlí niekto neznalej karkulke čo mám s tým robiť,čo som to vlastne dostala, vyplývajú z toho pre mňa nejaké povinnosti?
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zrejme máš aktivovanú elektronickú schránku a tam ti bol dokument doručený v elektronickej forme..
    misoft ...a ako čítam, bude asi ešte aj zabezpečený (dostala prístupový kód) do určitej lehoty. Po tej lehote sa kódom nebude dať otvoriť.
    karkulka 666 určite nemám aktivovanú el. schránku, aspoň o tom neviem. Neviem ani čo to je.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Aktivuj si v schránke notifikácie mailom aj sms.

    Daj si tú doložku pozrieť niekomu, kto s takými vecami robí. Ak by si chcela dať výkon rozhodnutia exekučnému súdu, môže sa to urobiť len elektronicky a s tou doložkou vlastne pošleš originál rozsudku. Keby si mala listinný originál, musela by si robiť zaručenú konverziu do elektronickej podoby.
    Naposledy upravil Mária27 : 21.03.19 at 17:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karkulka 666 nemám ani poňatia čo je to elektronická schránka a nič také nemám aktivované
    Mária27 Máš nová občiansky preukaz? Schránka je zriadená každému.
    Doplnila som odpoveď.
    Mária27 Tu je to vysvetlené, ale múdrejšia asi nebudeš: https://www.najpravo.sk/clanky/doruc...IbLf24Xt0sYJVo
      zbaliť

    listinný rovnopis elektron. úradného dokumentu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.