Zavrieť

Porady

Dávka v hmotnej núdzi + DoVP

Ahojte, koľko môže zarobiť dohodár evidovaný na ÚP , ak jeho družka poberá dávku v HN + prídavky na deti v celkovej sume 280€? Aby im nesiahli na dávky. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak sa posudzuje spoločne s družkou, o 75 % čistého jeho príjmu sa jej dávka v hmotnej núdzi zníži. Prídavky na dieťa sa do dávky v hmotnej núdzi nezapočítavajú.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nika1492 takže vlastne je to "jedno" či zarobí 80 alebo 180eur, tých 75% sa odpočíta tak či tak.
    veronikasad Ak su posudzovaní spoločne, ano. Ak družka nepriznala, že žijete v spoločnej domácnosti, jeho príjem sa započítavať nebude.
    Nika1492 Ďakujem krásne za odpoveď
    Nika1492 Ak môžem, ešte mi napadla otázka, dohodár evidovaný na ÚP musí mesačne odpracocať min. 32hod ? Ak by ich neodpracoval musí zvyšné hodiny odpracovať na aktivačnom ?
    ivka70 To je naopak, Poberateľ hmotnej dávky musí odpracovať 32 hodín do mesiaca.
    Ak pracuje na dohodu a ma dohodu s mesacnou dlzkou v hodinach aspon 32 hodin, musi adekvatny pocet hodin odpracovat na dohodu. Co ale znamena (lebo aj na dohodu musi mat minimalnu mzdu na hodinu), ze v podstate o davku v hnotnej nudzi pride, lebo zarobi tolko ,ze uz na nu nebude odkazany (ak ma rodinu spoluposudzovanu, je hranica vyssie, ale davky sa kratia o 75% jeho prijmu)
    Nika1492 Super rozumiem, potrebujeme zamestnať dohodára na jeden týždeň po 4.hod denne. A nechcela som aby družka zamestnanca prišla o dávku.
      zbaliť

    Dávka v hmotnej núdzi + DoVP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.