Zavrieť

Porady

Preplatok za plyn za rok 2018 v ZŠ

Prosím vás ako zaúčtovať preplatok plynu za 2018, doteraz som to mala bežne cez rok a len som znížila náklady, teraz to zmenili a mám to všetko za minulý rok, viem že to musím poslať na príjmový a potom zriadovatelovi a ten mi to vráti, ale aké účty použiť, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Dobropis-jeho príjem:318/648
    Príjem prostriedkov na príjmový účet: 223 EK 292012/318
    Predpis odvodu zriaďovateľovi: 588/351
    Odvod zriaďovateľovi: 351/223 bez EK

    Možno prídu prostriedky na výdavkový účet, vtedy by som to riešila mylnou platbou a prostriedky si odviedla na príjmový účet a postupovala potom ako som hore napísala.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenad1 Ďakujem veľmi pekne.
    kacenad1 A keď sa to vráti od zriaďovatela tak to už bude účtované ako dotácia?
    AntekaK Áno, to už účtujem ako prijatú dotáciu od zriaďovateľa z vlastných zdrojov 222/354.
      zbaliť

    Irona je offline (nepripojený) Irona

    Irona
    Ak sa jedná o preplatok, ktorý vznikol z preneseného výkonu štátnej správy (t.j. pri úhradách faktúr za plyn v roku 2018 boli použité prostriedky ŠR), ekonomická klasifikácia pri inkase príjmu na príjmovom účte bude 292017-vratky, a nie 292012. To je metodické usmernenie MF SR. Pozor, v takomto prípade nezabudnúť zaúčtovať zníženie zúčtovania bežného transferu zo ŠR za predchádzajúci rok 693/357. Predpis odvodu zriaďovateľovi 588/351 sa už neúčtuje. Odvod zriaďovateľovi potom bude 357/223 (nie 351/223).
    Namiesto účtu 318 by bolo vhodnejšie použiť 315-tku.
    V prípade, ak presúvam finančné prostriedky z jedného svojho bankového účtu na druhý, stačí účtovať pri príjme 222/261 a pri odvode na príjmový účet 261/222 bez ekonomickej klasifikácie (príjem sa klasifikuje na príjmovom účte!!!).

    Preplatok za plyn za rok 2018 v ZŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.