Zavrieť

Porady

Nejde odoslať DP B

Dobrý deň, prosím o radu, bol som na DÚ, dostal som ID kód -keďže ako SZČO už musím podávať DP elektronicky. Počítač som k tomu nijako neprispôsoboval. Prihlásil som sa na stránke fin. správa, a postupoval intuitívne: vyplnil formulár B, pridal som 1x oskenovanú prílohu. Účtovnú závierku som nerobil -neviem postup kedy a ako ju robiť -či predpripraviť pred vyplnením formulára, či po vyplnení DP a pred KEP sa k tomu nejako dostať, či po odoslaní DP to extra vyplniť a odoslať..

Stlačil som podpísať KEPom -DP2018 sa prekrylo jemným sivým závojom -a nič sa nedeje, nejde s tým pohnúť. Vyhodilo dialógové okno:

Prosím počkajte na inicializáciu aplikácie D.Singer/XadES pre vytvorenie kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP). V prípade, že inicializácia aplikácie D.Singer/XadES trvá príliš dlho alebo nastala neočakávaná chyba, uistite sa že:
* máte nainštalovanú a nakonfigurovanú aplikáciu D.Launcher
*povolili ste prehliadaču spracovanie odkazov typu "ditec-dlauncher" pomocou aplikácie D.Launcher
*máte nainštalované behové prostredie Java (odporúčané), alebo aplikáciu D.Singer/XadES .NET (verzie 4.0 a vyššie)

mal som urobiť pred vyplnením a zaslaním aj niečo s pc?? Čo je potrebné urobiť, aby to fungovalo? A aby sa mi vyplnené DP nevymazalo?
Naposledy upravil gehri : 30.03.19 at 21:33
31 komentárov     zbaliť
veronikasad Mas s danovym uradom uzatvorenu dohodu?
gehri Mám, dostal som ten ID kód -veď by som sa bez toho nevedel prihlásiť... Je to proste tak trocha zosivené a zamrznuté...
veronikasad Preco potom odosielas cez kep?
gehri Robím čo viem, hm... Volal som na DU mojej správkyni včera že ako mám postupovať -a vraj mám po vyplnení stlačiť to KEP... Tí čo sú zaregistrovaní nejako inak, stlačia zet či čo... Nerozumiem tomu abolútne, ale princíp jej rady bol tento...
veronikasad Prihlasoval si sa cez ID kod a heslo ?
veronikasad Pokial máš s DU uzatvorenú písomnú dohodu, DP odosielaš cez "podpísať a podať EZ-ou
veronikasad Pred odoslaním si daj DP skontrolovať
gehri Vľavo je KEP, je tam niekde aj nejaké EZ? (mám to celé zamrznuté...) To skontrolovať je tiež niekde pod tým KEP tlačidlom?
veronikasad Pod KEP-om je EZ-ou
veronikasad Obávam sa, že DP budeš musieť vyplniť ešte raz
gehri Teraz to zamrznuté jedine(!??!) zrejme "znovunačítať stránku" -a sa mi to vyplnené vymaže?
veronikasad Netuším čo to urobí.
veronikasad Ešte raz sa spýtam, Máš s DU uzatvorenú písomnú dohodu a prihlasoval si sa cez identifikátor a heslo ?
gehri Áno, najprv som cez pc a mail urobil tú tortúru =sa prihlásil, potom som šiel tam uzatvoriť dohodu, tam mi navrch na dohodu napísali ID kód -a prihlásil som sa -heslo som použil to z tej prvej tortúry...
veronikasad Tam sa odhlás zo stránky, nanovo prihlás, znovu vyplň, daj skontrolovať a odošli EZ-ou. Cez KEP ti to odoslať nepôjde
veronikasad Aký spôsob zdanenia uplatňuješ ? Vedieš JU, daňovú evidenciu alebo uplatňuješ výdavky paušálom ?
gehri Oki ale už zajtra, to "skontrolovanie" tam potom tiež nájdem? JU, príjmy výdavky a súbeh... Kukučka mi radí inštalovanie -je to na vylepšenie, alebo to ide aj na "neupravenom" pc?
veronikasad Ano, nájdeš pod tými podpismi, v dvojstlpci na pravej strane druhý riadok
gehri Aby som rozumel, odošlem EZ = nepodpíšem to? A nie je lepšie pred tým to uložiť? =aby som mal aj pre kontrolu do budúcna, prípadne pre prípad neúspechu? Ak uložiť tak pred podpisom, či po?
kukučka doplnila som moju odpoveď, pozri a nezabudni aj vytlačiť
gehri Ďakujem pekne, zajtra/dnes skúsim -možno je naviac ešte aj výpadok.. Poprosím ešte raz postup po inštalácii: Vyplním, Skontrolujem, pre istotuUložím?, a Odošlem EZ. A potom Vytlačím? -načo?
veronikasad Pri EZ-e máš napísané "podpísať a aodoslať EZ-ou". Nie som odborník na inštalácie, ale ja som žiadne podpisové komponenty pri EZ-e neinštalovala a odosielala som vela daňových priznaní typu B - každý živnostník má svoje ID, teda nie pod mojim ID.
veronikasad Ja si každé odoslané DP tlačím. a po odoslaní ešte aj potvrdenie o odoslaní z historie komunikácie a schránky správ.
gehri Ja som si to pre seba napísal ručne do klasika tlačiva -stará škola -ale vytlačím nech vidím niečo nové.. Dal som znovu načítať stránku -a mám čisté tlačivo -čo viac si želať, že... Tie tlačidlá som obzrel...
gehri Dnes mi to vypísalo v tom okne chybu a jej číslo -len čo som otvoril prehliadač. Volal som fin. správu, kód chyby sa identifikovať nedá, bežné prehliadače ako Chrome, Mozilla a pod odosielanie bez probl. zvládajú (na to doinštalovávanie ma takto po ráne opýtať ani nenapadlo -ale snáď by to spomenuli), často býva zaprasený prehliadač =dávno nečistený -pomôže vyčistiť ho -a spomínaný reštart prihlásenia. Odstávka včera pre el. komunikáciu nebola, nebude ani dnes ani zajtra (je iba pre virtual. pokladnice). Tak snáď aj moje info pomôžu niekomu -budem aj ja skúšať..
gehri Tak DP sa podarilo, "vytlačil som potvrdenie" =prišlo PDF. Len prosím mám problém -dnes som zabudol priložiť 1x oskenovanú prílohu -ako to vyriešiť?
veronikasad čo bolo v tej prílohe ?
gehri potvrdenie zamestnávateľa o zdaniteľ. príjmoch ... (súbeh)
veronikasad Neviem či by ti ju zobrali v podatelni DU. Radšej pošli komplet vyplnené opravné DP spolu s prílohou. Nezabudni prekliknúť na opravné
gehri Podarilo sa, účtovná závierka odoslaná ako "riadna", formuláre a potvrdenie vytlačené (pdf). Ďakujem veľmi !!! A idem sa vyspovedať...
veronikasad ak si viedol JU, posielaš riadnu účtovnú závierku. Pri daňovej evidencii sa účtovná závierka neposiela, ani pri uplatňovaní výdavkov paušálom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    K pripojeniu a podpisovaniu si prečítaj návody a poučenia na stránke FS.
    Nainštaluj čo treba a skús odoslať DP znova. Dnes aj zajtra majú byť výpadky, je tam upozornenie.
    Na ľavej strane pod podpísať EZ-ou máš nainštalovať podpisové komponenty.
    DP aj závierka sa odosielajú každé samostatne, závierku nájdeš celkom dole, klikni na účtovné výkazy.
    Naposledy upravil kukučka : 30.03.19 at 22:12
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Pri odosielaní EZ-ou si niečo inštalovala ?
    Anik Veronika ja nie
    veronikasad ani ja, a tých B-čok som zopár odoslala, všetky prešli bez problémov.
    kukučka Napísala som, čo je na FS. Je to už veľa rokov čo som ja uzatvárala dohodu a inštalovala čo kázali.
    gehri Môže to byť len poistka -napr. aby to šlapalo na rôznych operačných systémoch...

    edit: dnes som to podpísal EZ-ou, to pomohlo, tu je aj vysvetlenie
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...irucka_OIZ.pdf
    na tom DÚ sa pani s tým KEP-om zrejme pomýlila...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.