Zavrieť

Porady

Zmena priezviska

Ahoj, najde sa tu niekto kto si zmenil priezvisko z osobnych dovodov? Vacsinou citam iba o zmene v pripade rozvodu, pripadne zmene priezviska dietata ale nikde som sa nedocitala ak si chcem zmenit priezvisko z osobnych dovodov. Ten moj je taky ze moje priezvisko sa mi odmalicka nepacilo, vymyslali mi vselijake prezyvky a stale si ho chcem zmenit. Je to vobec mozne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    napr ak by si zdôvodnila "hanlivosť" ? -- tuto pozri pravidlá , čo by mohlo platiť pre teba
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...rnnLc1h5nukHQH
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucy27 Hanlive nie je, takze tam asi nepochodim Je to cisto z osobnych dovodov.
    ivka70 Nemusi byt len hanlive, len si svoju ziadost dobre premysli a dobre zdovodni.
    Katy a R kukni link - ešte sú tam tuším (NAPRÍKLAD) "dôvody hodné osobitného zreteľa" .. však urob si prieskum na OU - čo by mohli povoliť, čo nie - možno pochodíš?
    vicktor Ked nie je ani hanlive, co ti vadi? Resp. aku vyhodu budes mat po zmene?
    Pocul som o pripade, ked si jedna slecna chcela zmenit hanlivo-smiesne priezvisko. Volala sa .... Tatko sa najedoval, ze nesuhlasi, ved on je ..., jeho otec, dedo, pradedo, ... tiež samý ..., tak aj jeho dcéra bude .... A hotovo!
    Katy a R viktor - jej (to na "K") by určite zmenili (tatko by nepochodil)! mimo témy. - som už myslela že aj legendárne videjko priložíš (ČT už má autorské práva) - kúsok tuto - u Šípa ☺https://www.google.com/url?sa=t&rct=...C48Y1YZ6zGM842
    ivka70 To moze tatko ziadat, pokial nie je dcera plnoleta, potom sa ho uz pytat nemusi. Tym skor, ze dcera zvycajne priezvisko zmeni vydajom.
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Bývalý kolega mal veľmi zle vzťahy s otcom,zmenili mu priezvisko,nespomínal,žeby s tým mal nejaký problém.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozne to je.

    https://www.minv.sk/?zmena-mena-alebo-priezviska

    Zmeny, na ktoré je potrebné povolenie okresného úradu

    Na povolenie zmeny mena alebo zmeny priezviska je príslušný okresný úrad podľa trvalého, prípadne posledného trvalého pobytu štátneho občana Slovenskej republiky na území Slovenskej republiky; ak štátny občan Slovenskej republiky takýto pobyt nemal, na povolenie zmeny mena alebo zmeny priezviska je príslušný Okresný úrad Bratislava. Ak ide o zmenu mena alebo zmenu priezviska maloletého, príslušný je okresný úrad podľa trvalého pobytu zákonného zástupcu, ktorý žiadosť podáva.

    Zmenu mena alebo zmenu priezviska možno povoliť, najmä ak ide o meno a priezvisko hanlivé alebo ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa.

    Plati sa 100,- € ,zmena mena alebo priezviska v ostatných prípadoch.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Vydaj sa.
    Alebo citaj vpravo dole "Podobne temy".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.