Zavrieť

Porady

Zmena priezviska konateľa s.r.o.

rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Dobrý den a zdravím všechny "chytré hlavičky". Tato porada je fakticky geniální a každý den čerpám informace, aniž bych musela sama zadávat dotaz - děkuji všem. Řeším ale momentálně jednu otázku, na kterou jsem tady na poradě ještě nenarazila: Sro - jedna majitelka a konatelka v jedné osobě se nedávno vdala a změnila příjmení. Je třeba podávat návrh na změnu údajů do Obchodního rejstříku klasickým způsobem, nebo stačí případně jen nějaké ohlášení? Nějak jsem se na tomto problému "zasekla". Může mi někdo poradit, rozum mi říká, že je asi třeba ten návrh podat, jen si nejsem úplně jistá. Děkuji všem za odpověď.
Usporiadat
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

rems Pozri príspevok
Dobrý den a zdravím všechny "chytré hlavičky". Tato porada je fakticky geniální a každý den čerpám informace, aniž bych musela sama zadávat dotaz - děkuji všem. Řeším ale momentálně jednu otázku, na kterou jsem tady na poradě ještě nenarazila: Sro - jedna majitelka a konatelka v jedné osobě se nedávno vdala a změnila příjmení. Je třeba podávat návrh na změnu údajů do Obchodního rejstříku klasickým způsobem, nebo stačí případně jen nějaké ohlášení? Nějak jsem se na tomto problému "zasekla". Může mi někdo poradit, rozum mi říká, že je asi třeba ten návrh podat, jen si nejsem úplně jistá. Děkuji všem za odpověď.
ano, navrh treba podat

pridavam aj link, kde su vypisane vsetky nalezitosti

Zmena zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným v obchodnom registri

doklad preukazujúci zmenu priezviska konateľa, ktorým môže byť:
·sobášny list
·právoplatné rozhodnutie o zmene priezviska
·výpis z matriky
podpisový vzor konateľa
kolková známka
Naposledy upravil camelfly : 29.03.07 at 17:04 Dôvod: podciarkovnik
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Treba podat navrh, samozrejme. Prilohou navrhu by podla mna malo byt aj rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene spolocenskej zmluvy - kedze sa menia udaje o spolocnikovi a samozrejme jej uplne znenie.
Obchodny register (aspon v nitre) neziada okrem navrhu, rozhodnutia a uplneho znenia vobec nic. Odkaz, ktory uviedol camelfly bol navrh vyhlasky, ktora nebola schvalena v tomto zneni, tzn. nic z toho, okrem kolkovej známky, nie je treba prikladat.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

praveze my sme v TN museli dokladovat presne tento pripad zmeny priezviska uvedenym dokladom,

aj ked s malymi zmenami, myslim ze ako info v celku posluzi aj ten link, prave preto sa treba este informovat na prislusnom mieste OR co vsetko dokladovat pri zmene
Naposledy upravil camelfly : 28.03.07 at 08:52 Dôvod: doplnene
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ja vychadzam z platnej legislativy:
http://www.justice.gov.sk/kop/or/vyhl25p08.pdf

Tam (na konci) nic take nie je, obchodny register nema pravo pozadovat nic navyse, sudca v namietkach by to urcite zohladnil.

Na druhej strane zas neberiem, ze si nejaky trnavsky obchodny register robi co si zachce, poznam totiz take pripady.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

TN je Trenčín.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Děkuji všem za pomoc a názory, zkusíme si nachystat co nejvíce papírů, zajdem tam osobně a uvidíme. Jinak ten podpisový vzor u konateľa se mi zdá docela logický. V našem případě je to právě Trenčín, takže uvidíme. Pěkný den!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Pri zmene priezviska nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ.

Bude ale potrebné priložiť nový podpisový vzor.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Gabi03 Pozri príspevok
TN je Trenčín.
sorry prepracovanost...
0 0
varvarusa varvarusa

varvarusa je offline (nepripojený) varvarusa

Dobry den, som konatelkou jednoosobovej s.r.o.. Vydala som sa a zmenila priezvisko a momentalne pracujem na listinach, ktore su potrebne k zaregistrovaniu zmeny v ORSR. Narazila som na maly problem, totiz vydavam rozhodnutie jedineho spolocnika spolocnosti o zmene osobnych udajov spolocnika a konatela a neviem, ci mam toto rozhodnutie podpisat starym priezviskom, ktore je dosial registrovane na ORSR, alebo uz novym. Budem vdacna za vase rady.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
varvarusa Pozri príspevok
Dobry den, som konatelkou jednoosobovej s.r.o.. Vydala som sa a zmenila priezvisko a momentalne pracujem na listinach, ktore su potrebne k zaregistrovaniu zmeny v ORSR. Narazila som na maly problem, totiz vydavam rozhodnutie jedineho spolocnika spolocnosti o zmene osobnych udajov spolocnika a konatela a neviem, ci mam toto rozhodnutie podpisat starym priezviskom, ktore je dosial registrovane na ORSR, alebo uz novym. Budem vdacna za vase rady.
V takomto prípade dávam najprv nové meno a do zátvorky pre istotu pôvodné. Rozhodnutie podpísať novým menom. Ako konateľka musíš oznámiť zmenu priezviska aj na živnostenský úrad a aj správcovi dane.
Naposledy upravil Economic : 08.01.10 at 13:21 Dôvod: doplnenie
0 0
varvarusa varvarusa

varvarusa je offline (nepripojený) varvarusa

Dakujem Economic.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
varvarusa Pozri príspevok
Dakujem Economic.
Rado sa stalo a ešte nezabudni na Vyhlásenie konateľa o zmene toho priezviska. /ktoré sa dokladá do OR v prípade, že zapisovaný údaj nevyplýva zo žiadnej prílohy/
0 0
Alenka35 Alenka35

Alenka35 je offline (nepripojený) Alenka35

zarabajuca zena
Je potrebne podat navrh na zmenu mena konatela nielen na Registrovy sud, ale aj na zivnostensky urad. Tam staci ohlasit, ze doslo k zmene mena konatela.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Alenka35 Pozri príspevok
Je potrebne podat navrh na zmenu mena konatela nielen na Registrovy sud, ale aj na zivnostensky urad. Tam staci ohlasit, ze doslo k zmene mena konatela.
Áno a pre istotu aj správcovi dane.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Economic Pozri príspevok
Áno a pre istotu aj správcovi dane.
Správcovi dane môže oznámiť živnostenský úrad. Môžeš o to ŽU požiadať, je taká možnosť na tlačive.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Evanka Pozri príspevok
Správcovi dane môže oznámiť živnostenský úrad. Môžeš o to ŽU požiadať, je taká možnosť na tlačive.
Na spôsobe kto to na DÚ oznámi, nezáleží, dôležité je zmenu ohlásiť aj na DÚ.
Keď robím pre mojich klientov komplet servis, tak aj táto služba ku tomu spadá. Maj tak po starostiach.
0 0
StefanBoy StefanBoy

StefanBoy je offline (nepripojený) StefanBoy

Dobrý deň,
všimol som si že ste tu písali zaujímave informácie ohľadom zmeny priezviska konateľa. píšem v mene manželky ktorá je konteľom s.r.o. a rada by si zmenila priezvisko a aj zmenu sídla spoločnosti. Poprosil by som ak by ste mi poradili v tom či prišlo k nejakým zmenám na podanie návrhu zmeny priezviska. Hlavne by sme potrebovali zoznam listín ktoré musíme priložiť k návrhu na zmeny údajov.
Za každú radu vopred ďakujeme.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
StefanBoy Pozri príspevok
Dobrý deň,
všimol som si že ste tu písali zaujímave informácie ohľadom zmeny priezviska konateľa. píšem v mene manželky ktorá je konteľom s.r.o. a rada by si zmenila priezvisko a aj zmenu sídla spoločnosti. Poprosil by som ak by ste mi poradili v tom či prišlo k nejakým zmenám na podanie návrhu zmeny priezviska. Hlavne by sme potrebovali zoznam listín ktoré musíme priložiť k návrhu na zmeny údajov.
Za každú radu vopred ďakujeme.
Takže urobiť VZ, alebo rozhodnutie jediného spoločníka, doložiť nájomnú zmluvu alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti, úplné znenie ZL alebo SZ. K zmene priezviska čestné vyhlásenie v zmysle legislatívy. Viac info v profile.
0 0
StefanBoy StefanBoy

StefanBoy je offline (nepripojený) StefanBoy

ahoj,
to s úlplným znením spoločenskej zmluvy mi nie je jasné. Nestačilo by spraviť pre ORSR dodatok k spoločenskej zmluve ale hlavne mi ide o to ako ju vypracovať, lebo ostatné podklady na zmenu priezviska a sídla mám, chýba mi už len vypracovanie toho dodatku prípadne celej zmluvy.
Za každú informáciu vopred ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
StefanBoy Pozri príspevok
ahoj,
to s úlplným znením spoločenskej zmluvy mi nie je jasné. Nestačilo by spraviť pre ORSR dodatok k spoločenskej zmluve ale hlavne mi ide o to ako ju vypracovať, lebo ostatné podklady na zmenu priezviska a sídla mám, chýba mi už len vypracovanie toho dodatku prípadne celej zmluvy.
Za každú informáciu vopred ďakujem.
Na dodatky zabudni. Podľa platnej legislatívy musí byť úplné znenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať